fbpx
Loading
>
>
Majówkowa Toskania

Majówkowa Toskania

Sezon 2024 - NOWOŚĆ!
Delektuj się autentycznym smakiem La Dolce Vita!

 Informacje podstawowe Informacje podstawowe

Spędź z nami majówkę w Toskanii! Otwórz drzwi do krainy słonecznych winnic, malowniczych wzgórz i niezwykłych smaków. Degustuj wyborne wina, przechadzaj się po urokliwych miasteczkach i delektuj się autentycznym smakiem La Dolce Vita. To nie tylko podróż, to niezapomniana przygoda dla zmysłów!  #MajowkaToskania #LaDolceVita

Program Program wyjazdu

1 dzień
Wyjazd

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Przejazd komfortowym autokarem przez terytorium Czech, Austrii do Włoch. Podczas drogi czas umili Państwu nasza załoga pokładowa, w której oprócz kierowców znajduję się pilot wycieczki. Już podczas trwania przejazdu przekaże Państwu ciekawe informacje na temat trasy oraz mijanych miejsc.

2 dzień
Poznaj stolicę Toskanii!

08:30 Przerwa na poranną toaletę i śniadanie we własnym zakresie, przejazd tramwajem do centrum Florencji.

11:00 Spacer z przewodnikiem we Florencji – stolica regionu Toskania i prowincji Florencja. Otoczona wzgórzami, leży nad rzeką Arno, która przepływa przez miasto, historyczne centrum jest na prawym brzegu. Florencja była ważnym miejscem w historii regionu, Włoch, a również i świata. Szczególnie jej znaczenie w sferze nauki i sztuki w okresie Renesansu jest nie do przecenienia. Podczas zwiedzania uczestnicy zobaczą: Kościół Santa Croce, Ponte Vecchio, Palazzo Vecchio (z zewnątrz), Galerie Ufici (z zewnątrz), Bazylikę Santa Maria dei Fiori (wejście do bazyliki uzależnione od długości kolejki), Baptysterium (z zewnątrz).

14:00 Czas wolny na ewentualny posiłek lub zakup pamiątek.

16:30 Przejazd tramwajem na parking autokarowy.
Ok. 19:00 Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie.
20:00 Obiadokolacja składająca się z dwóch dań z wodą w karafkach.

3 dzień
Posmakuj Toskanii

08:30 Śniadanie w hotelowej restauracji. Czas wolny na spacer po miasteczku Montecatini.

12:00 Wizyta w urokliwej Luce. Lukka stare toskańskie miasto położone wśród wzgórz, nad rzeką Serchio, niedaleko Pizy (niecałe 20 km na północny-wschód). Jest stolicą prowincji Lucca. Znane m.in. z renesansowych murów obronnych otaczających centrum.

15:00 Czas wolny na ewentualny posiłek lub zakup pamiątek, zakupy w super markecie.

16:00 Wizyta w urokliwej miejscowości Montecarlo, gdzie znajduję się gospodarstwo agroturystyczne Fattoria il Poggio. W tym miejscu uczestnicy zobaczą proces powstawania oliwy z oliwek oraz wina. Po krótkich warsztatach przyjdzie czas na toskańską ucztę na świeżym powietrzu. Większość produktów, które będą mogli skosztować uczestnicy, pochodzić będą z gospodarstwa. Wyśmienita kuchnia, różne rodzaje własnego wina, przemiła obsługa i wyjątkowy toskański klimat. Podczas uczty nie zabraknie również czasu na tańce przy dźwiękach włoskiej muzyki. W wolnym czasie będzie można zrobić zakupy lokalnego winna i produktów z gospodarstwa.

ok. 20:00 Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Porównaj największe miasta regionu

08:00 Śniadanie w hotelowej restauracji.

 

10:30 Poranny spacer po urokliwej miejscowości San Gimignano zwanej średniowiecznym Manhattanem. Spacer uczestnicy zakończą wizytą na tarasie widokowym, skąd roztacza się widok na piękne toskańskie wzgórza.

13:00 Spotkanie z przewodnikiem w Sienie. To położone w centrum Toskanii pięknie zachowane średniowieczne miasto, aczkolwiek małe — szczególnie jak na swoją historię i znaczenie kiedyś w regionie. Miasto jest mniej więcej wielkości historycznego centrum Florencji. Może przez tą bardziej ludzką skalę współcześnie wydaje się takie sympatyczne. Uczestnicy zobaczą między innymi: Katedrę (z zewnątrz), Per Corso, Pierwszy Bank, Palio di Siena, Piazza Duomo, Wieża Obżarstwa (z zewnątrz).

15:00 Czas wolny na ewentualny posiłek lub zakup pamiątek

18:00 Obiadokolacja w hotelowej restauracji.

Tego dnia dla chętnych wyjście na wieczorne spacer po Montecatini. Opcjonalnie wyjazd kolejką na Montecatini Alto — dodatkowo płatne.

5 dzień
Zobacz krzywą wieże!

08:00 Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie.

10:00   Spotkanie z przewodnikiem w Pizie. Miasto krzywej wieży leży nad rzeką Arno, 80 km na zachód od Florencji, nad morzem Liguryjskim. Kiedyś nad samym morzem. Od XV w. już nie, od kiedy odkładające się osady rzeczne odcięły miasto od wód morskich. Uczestnicy zobaczą między innymi: Plac Cudów, Katedrę Santa Maria Assunta, Krzywą wieżę (z zewnątrz). Nie zabraknie też chwili wolnego na zakup pamiątek i nie tylko.

12:30 Bazylika San Pietro Apostolo – zabytkowy rzymskokatolicki kościół w Pizie, znajdujący się w miejscu, gdzie według tradycji św. Piotr zszedł na ląd w drodze z Antiochii do Rzymu.

13:00 Dwie godziny przeznaczone na relaks nad morzem Tyrreńskim. Podczas tego czasu zostanie zorganizowany uczestnikom piknik z degustacją lokalnych produktów i wina.

14:30 Wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez terytorium Austrii i Czech.

6 dzień
Powrót

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Terminy Wszystkie terminy

30/04/2024
Wyjazd
6 dni
05/05/2024
Powrót

 Szczegóły Szczegóły wyjazdu

Zakwaterowanie


Hotel Byron - Montecatini Terme

Położony jest w centrum miejscowości Montecatini Terme, 400 metrów od termalnego centrum spa. Oferuje on klimatyzowane pokoje oraz umeblowaną werandę. Oferuje on restaurację oraz bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w holu. Kolorowe pokoje w hotelu Byron wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. W łazience znajduje się suszarka do włosów oraz wanna lub prysznic. Codziennie serwowane jest śniadanie międzynarodowe, a restauracja specjalizuje się zarówno w tradycyjnych, jak i klasycznych daniach kuchni włoskiej. Autostrada A11 Autostrada Firenze-Mare oddalona jest od obiektu o 2 km. Do Pistoi można dojechać samochodem w 25 minut. Z autentycznych opinii naszych Gości wynika, że to ich ulubiona część miasta Montecatini Terme.

Co zawiera cena
 • przejazd autokarem klasy turystycznej wyposażonym w system audio-video, mini-bar, toaletę oraz klimatyzację;
 • ubezpieczenie NNW + KL;
 • opiekę pilota w trakcie trwania całego wyjazdu;
 • 3x śniadanie w hotelowej restauracji;
 • 2x obiadokolacja w hotelowej restauracji;
 • 1x lunch pakiet na drogę powrotną;
 • 1x obiadokolacje w restauracji Fattoria il Poggio,
 • 3x nocleg w hotelu min.*** w Montecatini;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy;
 • mini przewodnik dla każdego uczestnika;
 • system tour guide.
Czego nie zawiera cena
 • innych świadczeń nie przewidzianych w programie,
 • ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji i przerwania podróży,
 • ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych,
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego – 290 zł,
 • obligatoryjnej opłaty na przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast, parkingi, taksy turystycznej w wysokości 130 eur/os. – płatnej pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu w autokarze.
Rozkład jazdy
Godzina wyjazdu Miejscowość i adres Dopłata
15:00 Kraków, Dworzec Główny, K&R ul. Pawia 3 - obok hotelu Andels 0 zł/os
15:30 Liszki, Parking centralny w Liszkach (przy kościele) 0 zł/os
16:00 Czernichów, Przystanek autobusowy "Czernichów Rynek", ul. Rynek 0 zł/os
16:30 Alwernia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Mickiewicza 1 0 zł/os
16:50 Trzebinia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Długa 37 0 zł/os
17:20 Katowice, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy, ul. Sądowa 5 0 zł/os
17:50 Gliwice, Parking przy McDonald’s, obok CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 325 0 zł/os
18:15 Żory, Centrum Przesiadkowe, stan.1, ul. Męczenników Oświęcimskich 0 zł/os
13:00 Nowy Sącz, Stacja paliw BP, ul. Prażmowskiego 9 100 zł/os
13:40 Limanowa, Dworzec Autobusowy, ul. Targowa 2 100 zł/os
14:10 Mszana Dolna, Stacja Paliw ORLEN, ul. Krakowska 62 100 zł/os
14:50 Myślenice, Dworzec Autobusowy, ul. Słoneczna 2 100 zł/os
12:00 Rzeszów, Parking przy Hali Podpromie, ul. Podpromie 10 150 zł/os
13:10 Tarnów, Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1 100 zł/os
14:00 Brzesko, Dworzec Autobusowy, ul. Solskiego 14A 100 zł/os
14:30 Bochnia, Dworzec Autobusowy, ul. Wojska Polskiego 100 zł/os
15:40 Olkusz, Stacja Paliw ORLEN, ul. Spółdzielcza 1 60 zł/os
15:55 Bukowno, Stadion MOSiR, ul. Spacerowa 1 60 zł/os
16:35 Jaworzno, Restauracja McDonald's, ul. Wojska Polskiego 2D 60 zł/os
17:00 Mysłowice, Stacja Paliw BP, Katowicka 60 zł/os

 Dodatkowe Informacje dodatkowe

 • program jest ramowy i może ulec zmianie, osobą odpowiedzialną za zmiany programowe jest pilot wycieczki;
 • podana cena jest aktualna przy min. 20 uczestnikach, w przypadku niezebrania się odpowiedniej liczby osób możemy przekalkulować cenę o czym poinformujemy Państwa do 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu telefonicznie lub mailowo. W takim przypadku możecie Państwo zaakceptować nową cenę lub zrezygnować z wyjazdu nie ponosząc żadnych kosztów;
 • odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy do godziny 18.00;
 • orientacyjne godziny wyjazdów znajdują się w rozkładzie jazdy, w karcie produktu na stronie internetowej biura podróży. Informacje dotyczące dokładnej godziny wyjazdu przekazywane są za pośrednictwem wiadomości SMS lub/oraz e-mail na adres mailowy lub/oraz numer telefonu osoby zakładającej rezerwację na maksymalnie 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej;
 • w dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu;
 • ALL IN travel nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki);
 • na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 5 osobach. Autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez ALL IN. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Czernichowie lub Wrocławiu;
 • Pilot nie oprowadza po wnętrzach – zwiedzanie ich podczas wyjazdu odbywa się tylko w czasie wolnym i na własną rękę lub gdy program wyjazdu jasno stanowi inaczej;
 • każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych ;
 • każdy z uczestników zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania przepisów związanych z COVID-19. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.

 Szczegóły Pliki do pobrania

30/04/2024
Wyjazd
6 dni
05/05/2024
Przyjazd
Rezerwuj od 1890,00 zł/os.

Sprawdzony partner w podróży

Jesteśmy dumni z bycia członkiem Krakowskiej Izby Turystycznej, laureatami konkursu "Orły Turystyki" oraz jednym z pięciu najlepszych biur podróży w Krakowie według Onet.pl w 2022 roku. Nasze liczne wyróżnienia potwierdzają nasze zobowiązanie do najwyższych standardów obsługi klienta. Zaufaj nam, abyś doświadczył wyjątkowych podróży, spersonalizowanego podejścia i profesjonalizmu, który wyróżnia nas spośród innych. Odkryj z nami świat w niezapomniany sposób!

5.00
Średnia ocena w Google na podstawie 71 opinii
13 457
Zadowolonych klientów

Bozenkowa Serwinek

Z całego serca polecam to biuro podróży. Wielkie podziękowania dla Pana Edzia za bespieczna i szybka podróż do Wiednia. Podróż w tak komfortowych warunkach to sama przyjemność. Podziękowania również dla naszych przesybatycznych, miłych, kompetentnych i bardzo rozrywkowych przewodnik...

Przeczytaj więcej
Bozenkowa Serwinek
Bozenkowa Serwinek
Rating: 5

Ewa Habrzyk

Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora "SENIOREK" w Skawinie, bardzo dziękuje za zorganizowanie dla nas wycieczki do Warszawy w dniach 24-26.04.2023r Wycieczka była bardzo ciekawa, intensywna, ale daliśmy radę. Zobaczyliśmy całą Warszawę w pigułce. Podziękowania dla pani Anety- pilotk...

Przeczytaj więcej
Ewa Habrzyk
Ewa Habrzyk
Rating: 5

Barbara Chuchmacz

Byłam z biurem jako kierownik na trzydniowej wycieczce z uczniami we Wroclawiu. Był to perfekcyjnie zorganizowany wyjazd z wieloma atrakcjami dla młodzieży i w rozsądnej cenie. Czysty hotel oferował wygodne spanie, bardzo starannie przygotowywane, domowe posiłki i przyjazną atmosferę. N...

Przeczytaj więcej
Barbara Chuchmacz
Barbara Chuchmacz
Rating: 5

urszula machnik

5⭐️ za wycieczkę do Drezna i szwajcarii saksonskiej. Super przewodnik p.Radek i p.Zuzanna- pilot. Dziękuję!

urszula machnik
urszula machnik
Rating: 5

Barbara Chuchmacz

Byłam kierownikiem wycieczki do Warszawy z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie w dniach 31.05-02.06.2023 i chciałam serdecznie podziękować za perfekcyjnie zorganizowaną imprezę. Jeżdżę na wycieczki szkolne(często jako kierownik) już prawie 40 lat i od ...

Przeczytaj więcej
Barbara Chuchmacz
Barbara Chuchmacz
Rating: 5