fbpx
Loading
>
>
Niespodzianki bałkańskiego raju

Niespodzianki bałkańskiego raju

Wyjazd potwierdzony!
Zwiedzaj Bałkany i wypocznij w Albanii

 Informacje podstawowe Informacje podstawowe

Zanurz się razem z nami w urokliwym rajskim krajobrazie Albanii. Zanurz się w błękicie Adriatyku, delektując się leniwymi daniami na wyjątkowych plażach. Doświadcz wyjątkowej gościnności, smakuj lokalnej kuchni albańskiej i ciesz się niepowtarzalnym urokiem tego bałkańskiego klejnotu.

Program Program wyjazdu

1 dzień
Wyjazd z Polski

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Po drodze dłuższe postoje na posiłki (płatne we własnym zakresie). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

2 dzień
Przyjazd do Albanii

Dalszy przejazd przez Macedonie i Albanię.

Ok. 18:30 Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i spacer z pilotem po okolicy.

19:00 Obiadokolacja w formie bufetu.

3 - 7 dzień
Pobyt, wypoczynek i wycieczki fakultatywne

07:00 – 10:00 Śniadanie w hotelu w formie bufetu.
Czas wolny na plażowanie.
19:00 Obiadokolacja w hotelu.

Podczas pobytu dla wszystkich w cenie:

Wieczorek Albański z muzyką na żywo i lokalną kuchnią. Razem damy się ponieść tradycyjnym albańskim melodią granym na żywo przez lokalnych muzyków, które wraz z tańcem tworzyć będą niezapomniany klimat, do tego wszystkiego rakija, wino i piwo bez limitu!

Wycieczki fakultatywne

Berat wieczorem

Do pięknego miasta Berat wyjeżdżamy w godzinach popołudniowych żeby zobaczyć go zupełnie z innej perspektywy. Zaczynamy od spaceru po twierdzy, w trakcie którego odkryjemy jej tajemnice i odwiedzimy miejsca nie zawsze dostępne dla turystów. Niespieszne zwiedzanie zakończymy na tarasie widokowym, gdzie w promieniach zachodzącego słońca będziemy mogli zobaczyć najsłynniejszy widok na dzielnice Gorica. Następnie rozpoczniemy albańską kolację przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki w wykonaniu lokalnego zespołu. Ostatnim etapem będzie spacer po rozświetlonym „tysiącem świateł” mieście.

Cena wynosi: 45 euro/os.

 

Piracki rejs na wyspę Sazan

Jeśli kochacie morskie przygody ta wycieczka będzie idealna! W rejs wypłyniemy z portu we Vlorze, gdzie czeka nas podróż pełna anegdot. Przepłyniemy najpierw na wyspę Sazan, największą spośród albańskich wysp. Miejsce to kryje wiele tajemnic, o których usłyszymy na krótkim spacerze po dawnym miasteczku będącym częścią komunistycznej bazy wojskowej. Oprócz jej pozostałości będziemy podziwiać piękne widoki. Kolejny etap rejsu to przepłynięcie wzdłuż półwyspu Karaburun. Zobaczymy (z zewnątrz) słynną Jaskinię Pirata Hadżiego Aliu, gdzie podobno ukrywał swoje skarby. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie odpoczynek, na jednej z rajskich plaż półwyspu. Na miejscu znajduje się bar, restauracja oraz leżaki (dodatkowo płatne). Po plażowaniu powrócimy do portu i wyruszmy w podróż powrotną.

Cena wynosi: 55 euro/os.

 

Tirana i Kruja

Pierwszy punkt programu to Kruja, pięknie położone historyczne miasto. Najpierw zwiedzimy twierdzę bohatera narodowego Skanderbega i muzeum mu poświęcone. Następnie spędzimy czas na zakupach na starym bazarze nazywanym turecką uliczką. Będzie można tam zakupić tradycyjne rękodzieło, srebrną biżuterię, ale także magnesy, kubki i inne popularne pamiątki. Następnie przejedziemy do centrum Tirany. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od spaceru po centrum. Od placu Matki Teresy, wzdłuż głównego bulwaru aż do placu Skanderbega. Po drodze zobaczymy nowy Stadion Narodowy, budynki z czasów króla Zogu, włoskiej okupacji, a także komunizmu. Po przejściu na Nowy Targ (Pazari i ri) zjemy lunch i będziemy mieli czas wolnyna zakupy na tradycyjnym targu w nowoczesnym wydaniu. Kolejna atrakcja to przejazd do muzeum w prawdziwym pokomunistycznym bunkrze, czyli Bunk’art. Dzień zakończymy wjazdem kolejką gondolową na górę Dajti, gdzie roztacza się spektakularny widok na stolicę Albanii.

Cena wynosi: 48 euro/os.

 

 

Gjirokastra

Wyprawa do znajdującego się na liście UNESCO pięknego miasta z kamienia, czyli Gjirokastry. Najpierw zachwycimy się zabytkową architekturą, a następnie będziemy zwiedzać monumentalną twierdzę, gdzie poznamy historię miasta i miejscowe legendy. Natomiast o tym, jak wyglądało życie w Gjirokastrze oraz o miejscowych zwyczajach posłuchamy w urządzonym w starym, osmańskim stylu domu Skendulów. Na zakończenie zwiedzania czeka nas lunch złożony z charakterystycznych dla regionu dań. Przewidziany jest także czas wolny na zakup pamiątek.

Cena wynosi: 35 euro/os.

8 dzień
Wizyta w Skopje

07:00 – 08:00 Śniadanie w hotelu. Przejazd w stronę macedońskiej stolicy – Skopje.

11:00 – 14:00 Wspólne zwiedzanie rozpoczniemy od twierdzy Kale, z której rozpościera się przepiękny widok na miasto jak i na stadion Filipa II, na którym w 2017 roku mecz zagrał Real Madryt i Manchester United. Jest to zdecydowanie miasto dwóch światów, które oddziela rzeka Wardar. Nowa część miasta to przede wszystkim tysiące pomników, które są efektem tzw. Projektu Skopje 2014, Kicz XXI wieku czy ogromna urbanistyczna przebudowa (ocenią Państwo sami). W nowej części miasta znajduje się też miejsce, w którym stał dom Matki Teresy z Kalkuty i miejsce pamięci świętej. Stara część miasta to dzielnica muzułmańska, tzw. Čarsija, targ na którym „nema šta nema” (nie ma czego by nie było). Wspólnie z przewodnikiem zwiedzimy obie części miasta po czym znajdziemy chwilę na czas wolny (około 1h). Po zakończonym czasie wolnym, w godzinach popołudniowych, przejazd w stronę serbskiej stolicy Belgradu, czyli największego miasta byłej Jugosławii.

Ok. 19:00 Zakwaterowanie w hotelu w Belgradzie, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień
Wizyta w Belgradzie

07:00 – 08:00 – Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie.

10:00 – 14:00 Zwiedzanie Belgradu z lokalnym przewodnikiem – w trakcie spaceru z przewodnikiem zobaczymy między innymi: Kalemegdan czyli twierdzę, która położona jest przy ujściu Sawy do Dunaju. Przy pomniku Zwycięstwa, który będziemy podziwiać, rozpościera się przepiękny widok na obie rzeki. Najważniejsze zabytki tego miasta, skupione są wokół głównego deptaku przy ulicy Knez Mihaila, gdzie podczas trwania czasu wolnego warto napić się dobrej kawy lub skosztować serbskich przysmaków. Sam deptak zaczyna się w okolicy placu Republiki, gdzie można zobaczyć Muzeum Narodowe. Z najciekawszych budynków, które ujrzymy w mieście warto wymienić między innymi: Uniwersytet Belgradzki, pomnik Njegosa pochodzący z XX wieku modernistyczny wysokościowiec oraz Parlament. Po zakończonym zwiedzaniu centrum miasta i czasie wolnym, przejedziemy pod cerkiew Św. Sawy – jednej z największych cerkwi prawosławnych na świecie.

Ok. 15:00 Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

10 dzień
Powrót do Polski

Powrót do Polski w godzinach porannych.

Terminy Wszystkie terminy

16/08/2024
Wyjazd
10 dni
25/08/2024
Powrót

 Szczegóły Szczegóły wyjazdu

Zakwaterowanie


Divjaka Resort

Lokalna kategoria: ****
Nasza ocena: ***

Obiekt położony w dużym ogrodzie (ok. 3500 m2), otoczony lasem sosnowym. Na terenie obiektu restauracja, bar, pizzeria, recepcja, kantor wymiany walut (w recepcji), boisko do siatkówki i koszykówki, tenis, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów, parking, internet Wi-Fi oraz basen. Ośrodek posiada prywatną plażę z parasolami i leżakami. Do centrum miasta ok. 4 km, w pobliżu bary, restauracje.

Plaża: ok. 250 m od hotelu znajduje się Divjaka Beach (plaża otwarta).

Hotel posiada również swoją prywatną plażę (na jednej z pobliskich małych wysepek). Przy hotelu wybudowany jest mostek, którym można przejść na tą plażę, leżaki i parasole na plaży. W pobliżu jest również słynna Karavasta Lagoon gdzie turyści mogą przejść do Pelican Island.

Miejscowość Divjaka posiada jedną z najpiękniejszych plaż w Albanii. Płytkie morze stanowi idealne miejsce na relaksujący wypoczynek dla całej rodziny, na turystów czeka 15 km białego piasku otoczonego sosnowym lasem. W Divjace znajduje się największa laguna Albanii – Laguna e Karavastase. Oddziela ją od morza wąska piaszczysta mierzeja, porośnięta częściowo lasami sosnowymi.

Wyżywienie: HB – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Co zawiera cena
 • przejazd autokarem klasy turystycznej wyposażonym w system audio-video oraz klimatyzację,
 • ubezpieczenie NNW + KL,
 • opiekę pilota w trakcie trwania całego wyjazdu,
 • 6x nocleg w hotelu Divjaka Resort,
 • 7x śniadanie w formie bufetu,
 • 7x obiadokolacja,
 • 1x wieczór Albański z muzyką na żywo,
 • 1x nocleg w Serbii,
 • 1x zwiedzanie Belgradu z przewodnikiem,
 • 1x zwiedzanie Skopje z przewodnikiem,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • system tour guide.
Czego nie zawiera cena
 • Innych świadczeń nie przewidzianych w programie,
 • Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji i przerwania podróży,
 • Ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych,
 • Obligatoryjnej opłaty na przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast, parkingi w wysokości 50 eur/os. – płatnej pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu w autokarze.
 • Możliwość wykupienia pokoju dla jednej osoby + 1100 zł/os.
Rozkład jazdy

Orientacyjne godziny wyjazdów. Dokładne godziny odjazdu przekazywane są za pośrednictwem wiadomości SMS lub/oraz e-mail na adres mailowy lub/oraz numer telefonu osoby rezerwującej na max. 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Godzina wyjazdu Miejscowość i adres Dopłata
15:00 Żory, Centrum Przesiadkowe, stan.1, ul. Męczenników Oświęcimskich

Dopłata: 100 zł/os
100 zł/os
15:20 Gliwice, Parking przy McDonald’s, obok CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 325

Dopłata: 80 zł/os
80 zł/os
15:40 Katowice, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy, ul. Sądowa 5

Dopłata: 60 zł/os
60 zł/os
16:10 Mysłowice, Stacja Paliw BP, Katowicka

Dopłata: 60 zł/os
60 zł/os
16:30 Trzebinia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Długa 37

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
16:50 Alwernia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Mickiewicza 1

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
17:10 Czernichów, Przystanek autobusowy "Czernichów Rynek", ul. Rynek

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
17:30 Liszki, Parking centralny w Liszkach (przy kościele)

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
18:00 Kraków, Dworzec Główny, K&R ul. Pawia 3 - obok hotelu Andels

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
18:30 Myślenice, Dworzec Autobusowy, ul. Słoneczna 2

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
18:50 Mszana Dolna, Stacja Paliw ORLEN, ul. Krakowska 62

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
19:30 Limanowa, Dworzec Autobusowy, ul. Targowa 2

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
20:00 Nowy Sącz, Stacja paliw BP, ul. Prażmowskiego 9

Dopłata: 0 zł/os
0 zł/os
16:30 Rzeszów, Parking przy Hali Podpromie, ul. Podpromie 10

Dopłata: 150 zł/os
150 zł/os
17:50 Tarnów, Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1

Dopłata: 100 zł/os
100 zł/os
18:30 Bochnia, Dworzec Autobusowy, ul. Wojska Polskiego

Dopłata: 100 zł/os
100 zł/os
19:00 Brzesko, Dworzec Autobusowy, ul. Solskiego 14A

Dopłata: 78 zł/os
78 zł/os
16/08/2024
Wyjazd
10 dni
25/08/2024
Przyjazd
Rezerwuj od 2440 zł/os.

Sprawdzony partner w podróży

Jesteśmy dumni z bycia członkiem Krakowskiej Izby Turystycznej, laureatami konkursu "Orły Turystyki" oraz jednym z pięciu najlepszych biur podróży w Krakowie według Onet.pl w 2022 roku. Nasze liczne wyróżnienia potwierdzają nasze zobowiązanie do najwyższych standardów obsługi klienta. Zaufaj nam, abyś doświadczył wyjątkowych podróży, spersonalizowanego podejścia i profesjonalizmu, który wyróżnia nas spośród innych. Odkryj z nami świat w niezapomniany sposób!

5.00
Średnia ocena w Google na podstawie 96 opinii
13 457
Zadowolonych klientów

Marcin Deryło

Witam Opinia na temat biura nie może być inna niż 5 gwiazdek. Kulig super, obsługa w autokarze podczas jazdy bardzo profesjonalna, cena przyzwoita. Pani Zuzanna podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie. Chętnie jeszcze nie raz skorzystamy z usług biura ALLINtravel.

Marcin Deryło
Marcin Deryło
Rating: 5

Natalia Pytel

Wyjazd do Włoch super zorganizowany, wygodny autokar, piloci 10/10! 😀 Biuro podróży na wysokim poziomie!

Natalia Pytel
Natalia Pytel
Rating: 5

Kasia Rz

Bardzo Wielki Plus dla Zuzi , która spełnia się idealnie w roli pilota 💪 Konkretna , uśmiechnięta i pomocna ! Myśle że nie ma osoby która mogła by narzekać 😊 Kulig w Zakopanem był Świetny ! Mile spędzony czas z AllINtravel ! Napewno nie jest to ostatni wyjazd ☺️😉 Ale zde...

Przeczytaj więcej
Kasia Rz
Kasia Rz
Rating: 5

Ewa Habrzyk

Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora "SENIOREK" w Skawinie, bardzo dziękuje za zorganizowanie dla nas wycieczki do Warszawy w dniach 24-26.04.2023r Wycieczka była bardzo ciekawa, intensywna, ale daliśmy radę. Zobaczyliśmy całą Warszawę w pigułce. Podziękowania dla pani Anety- pilotk...

Przeczytaj więcej
Ewa Habrzyk
Ewa Habrzyk
Rating: 5

Marcin Pohl

Rejs sylwestrowy zorganizowany przez to biuro podróży był wyjątkowy: perfekcyjna organizacja, znakomita obsługa, niezapomniane przeżycia. Gorąco polecam! 🛳️🥹😍

Marcin Pohl
Marcin Pohl
Rating: 5

Podobne wyjazdy

Sprawdź równieź inne, podobne wyjazdy

Pod słońcem Rimini - Wycieczka Włochy

19.07.2024 - 27.07.2024

(9 dni)
Wyjazd potwierdzony!

Pod słońcem Rimini

Wypoczywaj na piaszczystych plażach, delektuj się znakomitym jedzeniem!

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

19.07.2024 - 27.07.2024

Najlepsze włoskie wczasy! Rimini - Wycieczka Włochy

19.07.2024 - 27.07.2024

(9 dni)
Wyjazd potwierdzony!

Najlepsze włoskie wczasy! Rimini

Wypocznij w naszym hotelu z basenem i prywatną plażą w cenie!

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

19.07.2024 - 27.07.2024

Najlepsze włoskie wczasy! Rimini - Wycieczka Włochy

25.07.2024 - 02.08.2024

(9 dni)
Wyjazd potwierdzony!

Najlepsze włoskie wczasy! Rimini

Wypocznij w naszym hotelu z basenem i prywatną plażą w cenie!

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

25.07.2024 - 02.08.2024

Pod słońcem Rimini - Wycieczka Włochy

25.07.2024 - 02.08.2024

(9 dni)
Wyjazd potwierdzony!

Pod słońcem Rimini

Wypoczywaj na piaszczystych plażach, delektuj się znakomitym jedzeniem!

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

25.07.2024 - 02.08.2024