fbpx
Loading
>
>
Giro di Italia: Przez włoskie cuda

Giro di Italia: Przez włoskie cuda

Sezon 2024 - NOWOŚĆ!
Podróż przez smak, historię i piękno Italii

 Informacje podstawowe Informacje podstawowe

Zapnijcie pasy i ruszamy w podróż przez malownicze zakątki Włoch! Autokar, który zabierze nas w kulinarne podróże po smakach włoskiej kuchni. Od zapierającego dech w piersiach Koloseum w Rzymie po urokliwe uliczki Florencji – czekają nas emocje, których smak pozostanie w pamięci na długo. Gotowi na spotkanie z włoską pasją?

Program Program wyjazdu

1 dzień
Wyjazd z Polski i zwiedzanie Wenecji

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez terytorium Czech i Austrii.  

 

15:00 – 18:30 Wizyta w najpiękniejszym mieście świata – Wenecji. Dosłownie na każdym rogu skrywa nie tylko piękno, ale również historię Europy i Azji. Choć czasem się o tym zapomina, Wenecja przez wiele lat była stolicą Republiki Weneckiej, potęgi handlowej średniowiecznej Europy. Zwiedzanie tego miasta uczestnicy rozpoczną od rejsu statkiem wzdłuż laguny weneckiej, skąd będą mogli podziwiać piękną panoramę wysp. Następnie grupa spotka się z przewodnikiem lokalnym i rozpocznie zwiedzanie Wenecji. Spacer po mieście rozpocznie się od Mostu Westchnień, obok kampanili – najwyższej budowli w mieście – do placu św. Marka z bazyliką. Kolejno uczestnicy zobaczą Pałac Dożów oraz urokliwe kanały weneckie podczas spaceru do Mostu Rialto – jednego z dwóch mostów kupieckich we Włoszech. Nie zabraknie też czasu na zakup weneckich masek karnawałowych. Po wizycie w Wenecji uczestnicy wyruszą w rejs powrotny do autokaru. 

 

Ok. 19:00 Zakwaterowanie w okolicach Wenecji, obiadokolacja i nocleg.  

2 dzień
Zwiedzanie stolicy Toskanii

07:00 Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie z hotelu.  

 

11:00 – 16:00 Wizyta w Florencji – stolicy regionu Toskania i prowincji Florencja. Otoczona wzgórzami, leży nad rzeką Arno, która przepływa przez miasto, historyczne centrum jest na prawym brzegu. Florencja była ważnym miejscem w historii regionu, Włoch, a również i świata. Szczególnie jej znaczenie w sferze nauki i sztuki w okresie Renesansu   jest   nie   do   przecenienia.   Przejazd   tramwajem   do   centrum   miasta   i   spotkanie   z   lokalnym przewodnikiem. Podczas zwiedzania uczestnicy zobaczą: Kościół Santa Croce, Ponte Vecchio, Palazzo Vecchio, Galerie Ufici, Bazylikę Santa Maria dei Fiori (wejście do bazyliki uzależnione od długości kolejki), Baptysterium. Po zwiedzaniu z przewodnikiem czas wolny na posiłek we własnym zakresie lub zakup pamiątek.  

 

Ok. 17:30 Zakwaterowanie w okolicach Cinaciano Terme, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Historia Rzymu i tajemnice Watykanu

08:00 Śniadanie w hotelowej restauracji.  

 

10:00 – 12:30 Wizyta w Watykanie – jednym z najmniejszych Państw Świata. Wraz z przewodnikiem uczestnicy zobaczą Plac Św. Piotra, Bazylikę wraz z ołtarzem św. Jana Pawła II, Pietą Michała Anioła oraz Groty watykańskie z grobowcami papieży.  

 

13:00 – 17:00 Wizyta w „Wiecznym mieście”. Nie ma na świecie miasta dorównującego Rzymowi bogactwem artystycznym, historycznym czy architektonicznym. Miasto jednoczące skrajności stojące niegdyś na czele świata pogańskiego, a dziś będące centrum chrześcijaństwa. Grupa spotka się z lokalnym przewodnikiem, który pokarze najciekawsze miejsca Rzymu oraz przekaże ciekawe fakty i informacje z historii tego miasta. Uczestnicy przejdą pod Plac di Trevi z zadziwiającą Fontanną di Trevi uważaną za najpiękniejszą fontannę świata. Chwila przerwy na włoskie lody, które podobno smakują w tym miejscu najlepiej. Kolejno Schody Hiszpańskie, poniżej nich niewielki Plac Hiszpański oraz urocza fontanna Barcaccia.  

 

19:30 Zakwaterowanie w okolicach Rzymu, obiadokolacja w hotelowej restauracji. 

4 dzień
Podążanie szlakiem antycznego Rzymu

08:00 Śniadanie w hotelowej restauracji. 

 

11:00 – 16:00 Spacer po Rzymie Antycznym, uczestnicy zobaczą podczas niego Koloseum mieszczące 90 tys. osób to tam odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, bitwy morskie, Forum Romanum centrum politycznego i towarzyskiego starożytnego Rzymu, najważniejszy plac miasta, otoczony przez liczne świątynie, Kapitol – najsławniejsze wzgórze rzymskie, którego ukoronowaniem jest zaprojektowana przez samego Michała Anioła Piazza del Campidoglio.   

 

Ok. 19:00 Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

5 dzień
Witamy na Południu!

07:00 Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie z hotelu.  

 

11:00 – 13:30 Przejazd do Pompei. W starożytnych Pompejach, poza obszarem ruin Pompei Scavi, zwiedzający mogą dostrzec różne interesujące miejsca. Oprócz ogromnych ruin miasta, które widać z zewnątrz, można także natknąć się na Bazylikę Matki Bożej Różańcowej (Basilica della Beata Vergine del Rosario). Ta historyczna bazylika jest ważnym miejscem kultu religijnego, gdzie pielgrzymi i zwiedzający mogą się modlić oraz zastanawiać się nad historią tego miejsca. Jej architektura zewnętrzna i wnętrze mogą być imponujące, stanowiąc świadectwo sztuki sakralnej. Ponadto, bez wchodzenia na obszar ruin Pompei Scavi można dostrzec pozostałości muru ochronnego, fragmenty bramy wejściowej oraz tablice informacyjne opisujące historię miasta i wydarzenia związane z erupcją Wezuwiusza w 79 roku n.e. Ruiny z zewnątrz dają pewne wrażenie atmosfery tego starożytnego miejsca. 

 

14:00 – 17:00 Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta – jeden z największych placów we Włoszech – rozległy Piazza del Plebiscito. Pałac Królewski z fasadą ozdobioną posągami neapolitańskich władców, spacer przez pałacowe dziedzińce. Spacer po labiryncie uliczek starego miasta, neoklasycystyczna Galeria Umberto I z pięknym szklano-stalowym dachem, architektoniczny symbol miasta – Castel Nuovo, pełniący dziś funkcję ratusza, marmurowy Łuk Triumfalny zwieńczony figurą Michała Archanioła. Katedra św. Januarego, poświęcona patronowi miasta, który ma chronić Neapol przed wszelkimi nieszczęściami.  

18:00 Zakwaterowanie w okolicach Neapolu, obiadokolacja w hotelowej restauracji. 

6 dzień
Odkryj Klejnot Morza Śródziemnego

08:00 Śniadanie w formie wzmocnionego bufetu w hotelowej restauracji.  

10:00 – 17:00 Rejs na wyspę Capri. Podczas całodniowej wycieczki na Capri z Neapolu uczestnicy mają okazję doświadczyć niezwykłych atrakcji tej malowniczej wyspy. Wyruszając z Marina Grande, głównego portu, otwiera się widok na barwne domy i żywiołową atmosferę miejscowych kawiarni. Rejs po wybrzeżu Capri to wspaniała okazja do podziwiania skalistych klifów, skalistych formacji i zatok o krystalicznie czystych wodach Morza Śródziemnego. Spacer po ogrodach Augustusa lub Villa San Michele zapewnia wspaniałe widoki na morze oraz otaczające krajobrazy, a Piazza Umberto I (Piazza Capri) z eleganckimi butikami i kawiarniami oferuje możliwość odpoczynku w sercu wyspy. Całodniowa wycieczka na Capri z Neapolu jest pełna wrażeń, łącząc w sobie zarówno cudowny rejs po wodach Morza Śródziemnego, jak i możliwość odkrycia uroku tej wyjątkowej wyspy. Podczas pobytu na wyspie uczestnicy będą mieć możliwość plażowania na rajskich plażach.  

19:00 Powrót do hotelu i obiadokolacja.  

7 dzień
Z wizytą u św. Franciszka

07:00 Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie z hotelu.  

14:00 – 16:00 Przejazd do Asyżu. Asyż, przepiękne miasteczko wzniesione malowniczo na wzgórzu, czaruje wąskimi ulicami, harmonijną zabudową z jasnego kamienia i elewacjami zdobionymi donicami pełnymi kwiatów. Jego urok i kilka monumentalnych zabytków ściągają corocznie tłumy zwiedzających oraz pielgrzymów ciekawych miasta świętego Franciszka. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób Św. Franciszka. Spacer przez centrum miasta, Kościół Św. Klary. 

Ok. 18:00 Przyjazd w okolice Rimini, obiadokolacja i nocleg.  

8 dzień
Skąpani w słońcu Rimini

07:00 Śniadanie w hotelowej restauracji.  

08:00 – 13:00 Czas wolny na zakupy lub plażowanie na piaszczystych plażach Rimini.  

14:00 Wyjazd w kierunku Polski.  

9 dzień
Powrót do Polski

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.  

Terminy Wszystkie terminy

04/04/2024
Wyjazd
10 dni
13/04/2024
Powrót
02/08/2024
Wyjazd
9 dni
10/08/2024
Powrót

 Szczegóły Szczegóły wyjazdu

Co zawiera cena
 • przejazd autokarem klasy turystycznej wyposażonym w system audio-video oraz klimatyzację, 
 • ubezpieczenie NNW + KL,  
 • opiekę pilota w trakcie trwania całego wyjazdu, 
 • 7x nocleg hotelach min. *** według programu, w pokojach 2 – 4 osobowych,  
 • 7x śniadanie w formie bufetu, 
 • 7x obiadokolacja wraz z wodą i lampką wina,  
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,  
 • składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy,  
 • system tour guide.  
Czego nie zawiera cena
 • innych świadczeń nie przewidzianych w programie,  
 • ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji i przerwania podróży,  
 • ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych,  
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 650 zł,  
 • obligatoryjnej opłaty na przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast, rejs na Capri, rejs w Wenecji, bilety na komunikację miejską w Florencji, parkingi w wysokości 160 eur/os. – płatnej pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu w autokarze.  
Rozkład jazdy
Godzina wyjazdu Miejscowość i adres Dopłata
00:10 Kraków, Dworzec Główny, K&R ul. Pawia 3 - obok hotelu Andels 0 zł/os
00:40 Liszki, Parking centralny w Liszkach (przy kościele) 0 zł/os
01:10 Czernichów, Przystanek autobusowy "Czernichów Rynek", ul. Rynek 0 zł/os
01:40 Alwernia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Mickiewicza 1 0 zł/os
02:00 Trzebinia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Długa 37 0 zł/os
02:30 Katowice, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy, ul. Sądowa 5 0 zł/os
03:00 Gliwice, Parking przy McDonald’s, obok CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 325 0 zł/os
03:25 Żory, Centrum Przesiadkowe, stan.1, ul. Męczenników Oświęcimskich 0 zł/os
22:30 -1 dzień Nowy Sącz, Stacja paliw BP, ul. Prażmowskiego 9 100 zł/os
23:10 -1 dzień Limanowa, Dworzec Autobusowy, ul. Targowa 2 100 zł/os
23:40 -1 dzień Mszana Dolna, Stacja Paliw ORLEN, ul. Krakowska 62 100 zł/os
00:20 Myślenice, Dworzec Autobusowy, ul. Słoneczna 2 100 zł/os
21:00 -1 dzień Rzeszów, Parking przy Hali Podpromie, ul. Podpromie 10 150 zł/os
22:10 -1 dzień Tarnów, Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1 100 zł/os
23:00 -1 dzień Brzesko, Dworzec Autobusowy, ul. Solskiego 14A 100 zł/os
23:30 -1 dzień Bochnia, Dworzec Autobusowy, ul. Wojska Polskiego 100 zł/os
00:50 Olkusz, Stacja Paliw ORLEN, ul. Spółdzielcza 1 60 zł/os
01:05 Bukowno, Stadion MOSiR, ul. Spacerowa 1 60 zł/os
01:45 Jaworzno, Restauracja McDonald's, ul. Wojska Polskiego 2D 60 zł/os
02:10 Mysłowice, Stacja Paliw BP, Katowicka 60 zł/os

 Dodatkowe Informacje dodatkowe

 • program jest ramowy i może ulec zmianie, osobą odpowiedzialną za zmiany programowe jest pilot wycieczki;  
 • program zwiedzania nie uwzględnia zwiedzania w środku Koloseum, Forum Romanu oraz Pompei Scavi,  
 • podana cena jest aktualna przy min. 20 uczestnikach, w przypadku niezebrania się odpowiedniej liczby osób możemy przekalkulować cenę o czym poinformujemy Państwa do 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu telefonicznie lub mailowo. W takim przypadku możecie Państwo zaakceptować nową cenę lub zrezygnować z wyjazdu nie ponosząc żadnych kosztów;  
 • odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy do godziny 18.00;  
 • orientacyjne godziny wyjazdów znajdują się w rozkładzie jazdy, w karcie produktu na stronie internetowej biura podróży. Informacje dotyczące dokładnej godziny wyjazdu przekazywane są za pośrednictwem wiadomości SMS lub/oraz e-mail na adres mailowy lub/oraz numer telefonu osoby zakładającej rezerwację na maksymalnie 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej; 
 • w dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu; 
 • ALL IN travel nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki);  
 • na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 5 osobach. Autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez ALL IN. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Czernichowie lub Wrocławiu; 
 • Pilot nie oprowadza po wnętrzach – zwiedzanie ich podczas wyjazdu odbywa się tylko w czasie wolnym i na własną rękę lub gdy program wyjazdu jasno stanowi inaczej; 
 • każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych ; 
 • każdy z uczestników zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania przepisów związanych z COVID-19. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych 

 Szczegóły Pliki do pobrania

04/04/2024
Wyjazd
10 dni
13/04/2024
Przyjazd
Rezerwuj od 2950 zł/os.

Sprawdzony partner w podróży

Jesteśmy dumni z bycia członkiem Krakowskiej Izby Turystycznej, laureatami konkursu "Orły Turystyki" oraz jednym z pięciu najlepszych biur podróży w Krakowie według Onet.pl w 2022 roku. Nasze liczne wyróżnienia potwierdzają nasze zobowiązanie do najwyższych standardów obsługi klienta. Zaufaj nam, abyś doświadczył wyjątkowych podróży, spersonalizowanego podejścia i profesjonalizmu, który wyróżnia nas spośród innych. Odkryj z nami świat w niezapomniany sposób!

5.00
Średnia ocena w Google na podstawie 71 opinii
13 457
Zadowolonych klientów

Bozenkowa Serwinek

Z całego serca polecam to biuro podróży. Wielkie podziękowania dla Pana Edzia za bespieczna i szybka podróż do Wiednia. Podróż w tak komfortowych warunkach to sama przyjemność. Podziękowania również dla naszych przesybatycznych, miłych, kompetentnych i bardzo rozrywkowych przewodnik...

Przeczytaj więcej
Bozenkowa Serwinek
Bozenkowa Serwinek
Rating: 5

Ewa Habrzyk

Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora "SENIOREK" w Skawinie, bardzo dziękuje za zorganizowanie dla nas wycieczki do Warszawy w dniach 24-26.04.2023r Wycieczka była bardzo ciekawa, intensywna, ale daliśmy radę. Zobaczyliśmy całą Warszawę w pigułce. Podziękowania dla pani Anety- pilotk...

Przeczytaj więcej
Ewa Habrzyk
Ewa Habrzyk
Rating: 5

Barbara Chuchmacz

Byłam z biurem jako kierownik na trzydniowej wycieczce z uczniami we Wroclawiu. Był to perfekcyjnie zorganizowany wyjazd z wieloma atrakcjami dla młodzieży i w rozsądnej cenie. Czysty hotel oferował wygodne spanie, bardzo starannie przygotowywane, domowe posiłki i przyjazną atmosferę. N...

Przeczytaj więcej
Barbara Chuchmacz
Barbara Chuchmacz
Rating: 5

urszula machnik

5⭐️ za wycieczkę do Drezna i szwajcarii saksonskiej. Super przewodnik p.Radek i p.Zuzanna- pilot. Dziękuję!

urszula machnik
urszula machnik
Rating: 5

Barbara Chuchmacz

Byłam kierownikiem wycieczki do Warszawy z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie w dniach 31.05-02.06.2023 i chciałam serdecznie podziękować za perfekcyjnie zorganizowaną imprezę. Jeżdżę na wycieczki szkolne(często jako kierownik) już prawie 40 lat i od ...

Przeczytaj więcej
Barbara Chuchmacz
Barbara Chuchmacz
Rating: 5