fbpx
Loading
>
>
Bałkańska Harmonia: Przyroda i kultura

 Informacje podstawowe Informacje podstawowe

Wyrusz w podróż na Bałkany, gdzie duma historycznych miast miesza się z dziką naturą, a przygoda rozkwita na każdym kroku. Odkrywaj ukryte zakątki, rozsmakuj się w lokalnych przysmakach i poznaj niezwykłe historie opowiedziane przez krajobrazy. Bałkański wyjazd, to nie tylko podróż, to autentyczne zanurzenie się w kulturę, gdzie spotkania z lokalnymi mieszkańcami stają się kluczowym elementem tej niezwykłej wyprawy.

Program Program wyjazdu

1 Dzień
Zaczynamy przygode

Wyjazd z poszczególnych miasta według rozkładu, pakowanie bagaży oraz przywitanie pilota z uczestnikami wyjazdu. Przejazd przez Słowację, Węgry oraz Chorwację.

 

2 Dzień
Zwiedzamy Sarajewo

10:00 – 13:00 Przyjazd do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny, największego po Stambule skupiska zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Znajduje się tu ponad 60 meczetów. Sarajewo jest miastem wielu wyznań i narodowości, gdzie przenikają się różne kultury i religie.

W trakcie zwiedzania zobaczymy: Stare Miasto, które jest sercem miasta do tego pełne jest urokliwych uliczek oraz zabytkowych budynków. Most Łaciński – z którego są przepiękne widoki ba rzekę Milijacka. Meczet Gazi Hurev-bega – który stanowi jeden z najważniejszych meczetów Sarajewa. Łąkę Atmejdan – czyli duży plac w samym centrum miasta, w którym znajdują się liczne pomniki i muzea. Zobaczymy również Łąkę Męczenników, gdzie pochowanie są bohaterowie wojny w Bośni.

Po zwiedzaniu przewidziany jest czas wolny na zakup pamiątek.

13:00 Wyjazd w dalszą drogę.

Około 16:00 przyjazd i zakwaterowanie w hotelu Grand Hotel Neum – największy i najlepiej położony hotel na wybrzeżu. Wszystkie pokoje wyposażone są w: klimatyzację, telewizor, lodówkę i sejf. Hotel dysponuje restauracją przy plaży, barem oraz barem premium na dachu. Na prywatną plażę można dostać się z hotelu 3 windami. Do dyspozycji gości dodatkowo jest basen wewnętrzny i zewnętrzny, siłownia, sauna, sklep z pamiątkami.

18:00 Obiadokolacja w hotelu serwowana w formie bufetu.  W cenie uwzględnione są również napoje: woda, soki, kawa, herbata.

3 Dzień
Z wizytą w Medjugorie

07:00 – 10:00 Śniadanie w hotelu w formie bufetu. W cenie uwzględnione są również napoje: woda, soki, kawa, herbata.

Czas wolny na plażowanie lub wyjazd na wycieczkę do Medjugorie i Kravicy.

10:00 – 17:00 Zwiedzanie Medjugorie i wodospadów Kravica z lokalnym przewodnikiem. Medjugorje to niewielkie miasteczko w Bośni, skryte wśród szczytów gór. To miejsce, w którym w 1981 r. sześciorgu dzieciom objawiła się Matka Boża – Królowa Pokoju. Obecnie to największe Sanktuarium Maryjne na Bałkanach.
Przepiękne wodospady Kravica są malowniczo położone wzdłuż rzeki Trebižat, niedaleko Ljubuški i Medjugorje (19 km), oddalone są 69 km od Neum, natomiast do Gradaća na Riwierze Makarskiej 46 km (w linii prostej zaledwie 22 km) a do Makarskiej 66 km. Wodospady Kravica są turystyczną wizytówką Bośni i Hercegowiny. Wysokość wodospadów wynosi od 26 do 28 metrów, a „wodny amfiteatr” ma średnicę 120 metrów.

18:00 Obiadokolacja w hotelu.

4 Dzień
Odpoczynek czy zwiedzanie?

07:00 – 10:00 Śniadanie w hotelu w formie bufetu.

Czas wolny na plażowanie.

Opcjonalnie: Możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej do Dubrownika.  Cena wycieczki od 30 euro/ osoba.

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie Perły Adriatyku, czyli Dubrownika – jednego z najpiękniejszych miast basenu Morza Śródziemnego, które zachwyca niezwykłą architektura oraz malowniczym położeniem. Razem z licencjonowanym przewodnikiem zobaczymy: katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, pałac Rektorów. Zobaczymy miejsce w którym swój marsz wstydu miała Cersei z serialu ‘’Gra o tron’’.  Zobaczymy również Klasztor Dominikanów. Po zwiedzaniu przewidziany jest czas wolny w Dubrowniku.

18:00 Obiadokolacja w hotelu.

5 Dzień
Mostar po drodze do domu

07:00 Śniadanie w hotelu.

09:00 Wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży i wyjazd w drogę powrotną.

11:00 – 14:00 Przyjazd i zwiedzanie Mostaru. Zobaczymy m.in: symbol miasta, słynny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), uchodzący za pomost pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. W listopadzie 1993 r. został zniszczony przez pocisk z chorwackiego czołgu. To był przełomowy moment wojny toczonej przez mieszkających tutaj Chorwatów i muzułmańskich Bośniaków. Zwiedzimy również Stare Miasto, przepięknie zrekonstruowane po wojennych zniszczeniach.

14:00 Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze dłuższe postoje na posiłki (płatne we własny zakresie).

6 Dzień
Powrót do domu

Powrót w godzinach porannych do miejsc wyjazdu.

Terminy Wszystkie terminy

30/04/2024
Wyjazd
6 dni
05/05/2024
Powrót

 Szczegóły Szczegóły wyjazdu

Zakwaterowanie


Hotel Grand Nuem

Nowoczesny, elegancki hotel położony jest przy żwirowej plaży w miejscowości Neum na terenie Bośni i Hercegowiny. Neum znajduje się 65 km od Dubrownika, 60 km od Medugorje, 77 km od Mostaru i 90 km od wyspy Korcula, co czyni go wymarzonym miejscem wypadowym do największych atrakcji Bałkanów. Na terenie hotelu znajduje się centrum fitness, mini-klub dziecięcy, dyskoteka oraz kino; różnorakie masaże i zabiegi kosmetyczne na wysokim poziomie, wanny z hydromasażem, sauny na podczerwień, łaźnia turecka oraz solarium. Recepcja (24 h) z przestronnym lobby z widokiem na morze, restauracja główna, restauracja a la carte, restauracja a la carte na plaży z kuchnią regionalną, bar nad basenem z tarasem słonecznym, bar plażowy, basen wewnętrzny i zewnętrzny, brodzik dla dzieci, 3 windy umożliwiające bezpośredni dojazd z hotelu na plażę, siłownia, sauna, salon piękności, WiFi na terenie całego obiektu, 3 sale konferencyjno-biznesowe, sklep z pamiątkami, parking.

Co zawiera cena

• przejazd autokarem klasy turystycznej wyposażonym w system audio-video oraz klimatyza-cję,
• ubezpieczenie NNW + KL,
• opiekę pilota w trakcie trwania całego wyjazdu,
• 3x nocleg w pokojach 2/3 osobowych w 4* hotelu Grand Hotel Neum,
• 3x śniadanie w formie bufetu,
• 3x obiadokolacja w formie bufetu,
• usługę przewodnika po Sarajewie,
• usługę przewodnika po Mostarze,
• wycieczka do Medjugorie i Kravicy,
• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
• składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy,
• system tour guide.

Czego nie zawiera cena
  • innych świadczeń nie przewidzianych w programie,
  • ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji i przerwania podróży,
  • ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych,
  • obligatoryjnej opłaty na przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast, parkingi w
    wysokości 30 eur/os. – płatnej pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu w autokarze.
Rozkład jazdy
Godzina wyjazdu Miejscowość i adres Dopłata
19:00 Żory, Centrum Przesiadkowe, stan.1, ul. Męczenników Oświęcimskich 100 zł/os
19:30 Gliwice, Parking przy McDonald’s, obok CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 325 80 zł/os
19:50 Katowice, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy, ul. Sądowa 5 60 zł/os
20:10 Mysłowice, Stacja Paliw BP, Katowicka 60 zł/os
20:40 Trzebinia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Długa 37 0 zł/os
21:00 Alwernia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Mickiewicza 1 0 zł/os
21:20 Czernichów, Przystanek autobusowy "Czernichów Rynek", ul. Rynek 0 zł/os
21:40 Liszki, Parking centralny w Liszkach (przy kościele) 0 zł/os
22:00 Kraków, Dworzec Główny, K&R ul. Pawia 3 - obok hotelu Andels 0 zł/os
22:40 Myślenice, Dworzec Autobusowy, ul. Słoneczna 2 0 zł/os
23:00 Mszana Dolna, Stacja Paliw ORLEN, ul. Krakowska 62 0 zł/os
21:50 Nowy Sącz, Stacja paliw BP, ul. Prażmowskiego 9 100 zł/os
22:30 Limanowa, Dworzec Autobusowy, ul. Targowa 2 100 zł/os
19:30 Rzeszów, Parking przy Hali Podpromie, ul. Podpromie 10 150 zł/os
20:20 Tarnów, Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1 100 zł/os
20:50 Brzesko, Dworzec Autobusowy, ul. Solskiego 14A 100 zł/os
21:10 Bochnia, Dworzec Autobusowy, ul. Wojska Polskiego 100 zł/os
19:00 Olkusz, Stacja Paliw ORLEN, ul. Spółdzielcza 1 60 zł/os
19:15 Bukowno, Stadion MOSiR, ul. Spacerowa 1 60 zł/os

 Dodatkowe Informacje dodatkowe

• program jest ramowy i może ulec zmianie, osobą odpowiedzialną za zmiany pro-gramowe jest pilot wycieczki;
• podana cena jest aktualna przy min. 20 uczestnikach, w przypadku niezebrania się odpowiedniej liczby osób możemy przekalkulować cenę o czym poinformujemy Pań-stwa do 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu telefonicznie lub mailowo. W takim przypad-ku możecie Państwo zaakceptować nową cenę lub zrezygnować z wyjazdu nie pono-sząc żadnych kosztów;
• odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy do godziny 18.00;
• orientacyjne godziny wyjazdów znajdują się w rozkładzie jazdy, w karcie produktu na stronie internetowej biura podróży. Informacje dotyczące dokładnej godziny wyjazdu przekazywane są za pośrednictwem wiadomości SMS lub/oraz e-mail na adres mailowy lub/oraz numer telefonu osoby zakładającej rezerwację na maksymalnie 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej;
• w dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowa-ną godziną wyjazdu;
• ALL IN travel nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spo-wodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki);
• na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 5 osobach. Autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcze-śniejszej rezerwacji miejsc przez ALL IN. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Czernichowie lub Wrocła-wiu;
• Pilot nie oprowadza po wnętrzach – zwiedzanie ich podczas wyjazdu odbywa się tyl-ko w czasie wolnym i na własną rękę lub gdy program wyjazdu jasno stanowi inaczej;
• każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do prze-kroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu toż-samości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych ;
• każdy z uczestników zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania przepisów związanych z COVID-19. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych moż-na znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.

 Szczegóły Pliki do pobrania

30/04/2024
Wyjazd
6 dni
05/05/2024
Przyjazd
Rezerwuj od 1590,00 zł/os.

Sprawdzony partner w podróży

Jesteśmy dumni z bycia członkiem Krakowskiej Izby Turystycznej, laureatami konkursu "Orły Turystyki" oraz jednym z pięciu najlepszych biur podróży w Krakowie według Onet.pl w 2022 roku. Nasze liczne wyróżnienia potwierdzają nasze zobowiązanie do najwyższych standardów obsługi klienta. Zaufaj nam, abyś doświadczył wyjątkowych podróży, spersonalizowanego podejścia i profesjonalizmu, który wyróżnia nas spośród innych. Odkryj z nami świat w niezapomniany sposób!

5.00
Średnia ocena w Google na podstawie 71 opinii
13 457
Zadowolonych klientów

Bozenkowa Serwinek

Z całego serca polecam to biuro podróży. Wielkie podziękowania dla Pana Edzia za bespieczna i szybka podróż do Wiednia. Podróż w tak komfortowych warunkach to sama przyjemność. Podziękowania również dla naszych przesybatycznych, miłych, kompetentnych i bardzo rozrywkowych przewodnik...

Przeczytaj więcej
Bozenkowa Serwinek
Bozenkowa Serwinek
Rating: 5

Ewa Habrzyk

Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora "SENIOREK" w Skawinie, bardzo dziękuje za zorganizowanie dla nas wycieczki do Warszawy w dniach 24-26.04.2023r Wycieczka była bardzo ciekawa, intensywna, ale daliśmy radę. Zobaczyliśmy całą Warszawę w pigułce. Podziękowania dla pani Anety- pilotk...

Przeczytaj więcej
Ewa Habrzyk
Ewa Habrzyk
Rating: 5

Barbara Chuchmacz

Byłam z biurem jako kierownik na trzydniowej wycieczce z uczniami we Wroclawiu. Był to perfekcyjnie zorganizowany wyjazd z wieloma atrakcjami dla młodzieży i w rozsądnej cenie. Czysty hotel oferował wygodne spanie, bardzo starannie przygotowywane, domowe posiłki i przyjazną atmosferę. N...

Przeczytaj więcej
Barbara Chuchmacz
Barbara Chuchmacz
Rating: 5

urszula machnik

5⭐️ za wycieczkę do Drezna i szwajcarii saksonskiej. Super przewodnik p.Radek i p.Zuzanna- pilot. Dziękuję!

urszula machnik
urszula machnik
Rating: 5

Barbara Chuchmacz

Byłam kierownikiem wycieczki do Warszawy z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie w dniach 31.05-02.06.2023 i chciałam serdecznie podziękować za perfekcyjnie zorganizowaną imprezę. Jeżdżę na wycieczki szkolne(często jako kierownik) już prawie 40 lat i od ...

Przeczytaj więcej
Barbara Chuchmacz
Barbara Chuchmacz
Rating: 5