fbpx
Loading
Włochy - Wycieczka Asyż, Padwa, Rzym, San Marino, Wenecja, Włochy

Włochy

To wyjątkowe miejsce, gdzie historia przypomina o sobie niemal na każdym kroku

Informacje podstawowe

Wycieczka szkolna po Włoszech to podróż przez bogactwo historyczne, kulturowe i religijne kraju. Zwiedzanie Padwy z jej zabytkowymi uniwersytetami i Bazyliką św. Antoniego, a następnie San Marino, z malowniczym widokiem na krajobrazy Adriatyku, które dostarcza wiedzy i wrażeń. Asyż to miejsce związane z życiem św. Franciszka, oferuje dokładniejsze poznanie życia Świętych, natomiast Rzym, z Koloseum, Watykanem i wieloma innymi światowej klasy zabytkami, kształtuje pełniejsze zrozumienie bogactwa i sztuki wielu epok historycznych. Na koniec, romantyczna Wenecja z kanałami i zabytkami wprowadza uczniów w atmosferę unikalnej lagunowej kultury. To podróż, która nie tylko edukuje, ale również inspiruje do odkrywania różnorodności i piękna Włoch.

Program Program wyjazdu

Dzień 1

Wyjazd w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

Dzień 2

Przyjazd do Padwy w godzinach rannych. Zwiedzanie historycznego centrum, m.in. Bazyliki Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, Piazza delle Erbe, Prato della Valle, Uniwersytetu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do San Marino. Zwiedzanie najstarszej republiki świata. Podczas spaceru wśród średniowiecznej architektury miasta zobaczymy: otaczające dawny gród mury obronne z Bramą św. Franciszka, Twierdzę La Rocca o Guaita, Ratusz Palazzo Pubblico, Bazylikę św. Marina oraz taras widokowy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy do Asyżu. W programie zwiedzania: Bazylika MB Anielskiej z kaplicą Porcjunkuli, Bazylika Św. Franciszka z grobem Św. Franciszka oraz freskami Giotta. Następnie spacer przez centrum historyczne do kościoła Św. Klary. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Przejazd autokarem oraz metrem do centrum Rzymu. Spacer śladami starożytnych Rzymian, podczas którego zobaczymy: Koloseum, Forum Romanum, Capitol, słynną wilczycę kapitolińską. Następnie zwiedzimy Plac Wenecki i Ołtarz Ojczyzny. Później wyruszymy do Panteonu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd autokarem oraz metrem do Watykanu. Zwiedzanie zaczniemy od imponującego Placu św. Piotra z Bazyliką: grób św. Piotra i św. Jana Pawła II oraz słynną Pietą Michała Anioła. Dla zainteresowanych proponujemy zwiedzanie Muzeów Watykańskich. Można tu zobaczyć Kaplicę Sykstyńską ze słynnymi freskami Michała Anioła. Następnie wrócimy do Rzymu na dalsze zwiedzanie. Zobaczymy Zamek i Plac Anioła oraz Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi oraz fontanną Barcaccia, a także Fontannę di Trevi. Na zakończenie czas na drobne zakupy oraz posiłek we własnym zakresie. W godzinach wieczornych ruszamy w drogę powrotną. Nocny wyjazd w kierunku Wenecji.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Wenecji w godzinach rannych. Do historycznego centrum miasta dopływamy statkiem. Po rejsie udajemy się w kierunku Morskiej Bramy Wenecji. Po drodze mijamy Most Westchnień i Pałac Dożów. Wreszcie docieramy na Plac św. Marka, zwiedzamy Bazylikę Św. Marka ze słynnym złotym ołtarzem Pala d’Oro. Następnie w programie wjazd na Kampanillę. Zwiedzanie zakończymy spacerem klimatycznymi wąskimi uliczkami do Ponte Rialto. W godzinach wieczornych ruszamy w drogę powrotną.

Dzień 8

Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Szczegóły wyjazdu

Co zawiera cena

• przejazd autokarem klasy turystycznej wyposażonym w system audio-video oraz klimatyzację,
• opiekę pilota w trakcie trwania całego wyjazdu,
• usługę przewodnika lokalnego,
• bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji,
• posiłki i napoje wymieniowe w programie,
• 4x nocleg w hotelu,
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Czego nie zawiera cena

• innych świadczeń nie przewidzianych w programie i „cena zawiera”,
• ubezpieczenia NNW + KL,
• ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży.

Informacje dodatkowe

• program jest ramowy i może ulec zmianie, osobą odpowiedzialną za zmiany programowe jest pilot wycieczki;
• prosimy o zabranie z sobą ważnego dokumentu tożsamości, a w przypadku korzystania ze zniżek – dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki;
• w dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu;
• ALL IN travel nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki).

Włochy

Zapytaj o wycieczkę

Wypełnij formularz już teraz i otrzymaj darmową wycenę.


  Nie czekaj z kontaktem, ponieważ miejsca się szybko zapełniają.

  Wypełnij formularz poniżej a nasz zespół skontaktuje się z Tobą i prześlę Ci darmową wycenę wycieczki oraz szczegółowy plan podróży

  Sprawdzony partner w podróży

  Jesteśmy dumni z bycia członkiem Krakowskiej Izby Turystycznej, laureatami konkursu "Orły Turystyki" oraz jednym z pięciu najlepszych biur podróży w Krakowie według Onet.pl w 2022 roku. Nasze liczne wyróżnienia potwierdzają nasze zobowiązanie do najwyższych standardów obsługi klienta. Zaufaj nam, abyś doświadczył wyjątkowych podróży, spersonalizowanego podejścia i profesjonalizmu, który wyróżnia nas spośród innych. Odkryj z nami świat w niezapomniany sposób!

  5.00
  Średnia ocena w Google na podstawie 83 opinii
  13 457
  Zadowolonych klientów

  Kasia Fusiarz

  Bardzo Wielki Plus dla Zuzi , która spełnia się idealnie w roli pilota 💪 Konkretna , uśmiechnięta i pomocna ! Myśle że nie ma osoby która mogła by narzekać 😊 Kulig w Zakopanem był Świetny ! Mile spędzony czas z AllINtravel ! Napewno nie jest to ostatni wyjazd ☺️😉 Ale zde...

  Przeczytaj więcej
  Kasia Fusiarz
  Kasia Fusiarz
  Rating: 5

  Marcin Deryło

  Witam Opinia na temat biura nie może być inna niż 5 gwiazdek. Kulig super, obsługa w autokarze podczas jazdy bardzo profesjonalna, cena przyzwoita. Pani Zuzanna podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie. Chętnie jeszcze nie raz skorzystamy z usług biura ALLINtravel.

  Marcin Deryło
  Marcin Deryło
  Rating: 5

  Natalia Pytel

  Wyjazd do Włoch super zorganizowany, wygodny autokar, piloci 10/10! 😀 Biuro podróży na wysokim poziomie!

  Natalia Pytel
  Natalia Pytel
  Rating: 5

  Marcin Pohl

  Rejs sylwestrowy zorganizowany przez to biuro podróży był wyjątkowy: perfekcyjna organizacja, znakomita obsługa, niezapomniane przeżycia. Gorąco polecam! 🛳️🥹😍

  Marcin Pohl
  Marcin Pohl
  Rating: 5

  Bozenkowa Serwinek

  Z całego serca polecam to biuro podróży. Wielkie podziękowania dla Pana Edzia za bespieczna i szybka podróż do Wiednia. Podróż w tak komfortowych warunkach to sama przyjemność. Podziękowania również dla naszych przesybatycznych, miłych, kompetentnych i bardzo rozrywkowych przewodnik...

  Przeczytaj więcej
  Bozenkowa Serwinek
  Bozenkowa Serwinek
  Rating: 5