fbpx
Loading
>
>
Tureckie powitanie wiosny

 Informacje podstawowe Informacje podstawowe

Program Program wyjazdu

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 23:00.

2 dzień

Przejazd przez terytorium: Słowacji, Węgier i Serbii do hotelu tranzytowego na terenie Bułgarii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko- Tureckiej. Przejazd do Edirne – dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet Selime- słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka, Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przyjazd do centrum Stambułu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych: nocny objazd podświetlonego Stambułu.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum Stambułu. Zwiedzanie obiektów kulturowych: Hagia Sofia– Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi – pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet – ostatni, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom
– niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II. Wielki Bazar – ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Widok Zatoki Złotego Rogu. Zwiedzanie Bazaru Egipskiego oraz rejs po Cieśnienie Bosforskiej. Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica. Po drodze panorama Bergamy- kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu, znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu – zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Przyjazd do Kusadasi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji dla chętnych wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Selciuk – Bazylika św. Jana. Pozostałości Świątyni Artemidy. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta oraz świątyni Apollina. Następnie wyjazd do Miletu – miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przejazd do Pamukkale. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Pamukkale – śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Herapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Powrot do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Konji – Dervis Museum oraz zwiedzanie Karavan Saraj. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień

Dla chętnych wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów. Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie Kapadocji – Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany oraz w pracowni złotniczej. Udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc”. Powrót do hotelu.

11 dzień

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Tuz – jeziora solnego w środkowej Turcji- drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd na lotnisko w Ankarze. Odprawa bagażowo- lotniskowa. Przelot na trasie Ankara– Kraków (14:15- 15:55). Przylot do Balic i zakończenie wycieczki.

 Szczegóły Szczegóły wyjazdu

Co zawiera cena
 • transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
 • przelot samolotem na trasie Ankara- Kraków (bagaż rejestrowany 20 kg)
 • zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
 • opieka pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW/KL
 • wieczorek turecki,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • system tour guide.
Czego nie zawiera cena
 • innych świadczeń nie przewidzianych w programie,
 • ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji i przerwania podróży,
 • ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych,
 • Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 250 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,
 • Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 250 EUR),
 • Napoi do obiadokolacji,
 • ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH:
  • Lotu balonem (ok. 250 EUR – cena ruchoma),
  • Rejsu statkiem po zatoczkach Morza Egejskiego z obiadem (+ 30 EUR),

 Dodatkowe Informacje dodatkowe

 • wyjazd na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu,
 • program jest ramowy i może ulec zmianie, o kolejności odwiedzanych miejsc decyduje pilot wycieczki.
Wycieczka "Tureckie powitanie wiosny" nie jest obecnie dostępna. Zapytaj o ofertę lub zadzwoń +48 880 370 707

Sprawdzony partner w podróży

Jesteśmy dumni z bycia członkiem Krakowskiej Izby Turystycznej, laureatami konkursu "Orły Turystyki" oraz jednym z pięciu najlepszych biur podróży w Krakowie według Onet.pl w 2022 roku. Nasze liczne wyróżnienia potwierdzają nasze zobowiązanie do najwyższych standardów obsługi klienta. Zaufaj nam, abyś doświadczył wyjątkowych podróży, spersonalizowanego podejścia i profesjonalizmu, który wyróżnia nas spośród innych. Odkryj z nami świat w niezapomniany sposób!

5.00
Średnia ocena w Google na podstawie 86 opinii
13 457
Zadowolonych klientów

Kasia Rz

Bardzo Wielki Plus dla Zuzi , która spełnia się idealnie w roli pilota 💪 Konkretna , uśmiechnięta i pomocna ! Myśle że nie ma osoby która mogła by narzekać 😊 Kulig w Zakopanem był Świetny ! Mile spędzony czas z AllINtravel ! Napewno nie jest to ostatni wyjazd ☺️😉 Ale zde...

Przeczytaj więcej
Kasia Rz
Kasia Rz
Rating: 5

Marcin Deryło

Witam Opinia na temat biura nie może być inna niż 5 gwiazdek. Kulig super, obsługa w autokarze podczas jazdy bardzo profesjonalna, cena przyzwoita. Pani Zuzanna podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie. Chętnie jeszcze nie raz skorzystamy z usług biura ALLINtravel.

Marcin Deryło
Marcin Deryło
Rating: 5

Natalia Pytel

Wyjazd do Włoch super zorganizowany, wygodny autokar, piloci 10/10! 😀 Biuro podróży na wysokim poziomie!

Natalia Pytel
Natalia Pytel
Rating: 5

Marta Kapica

Biuro bardzo profesjonalne - Pani Zuzia przygotowała idealną ofertę dla 60 uczniów LO Nisko , pilot Paweł - skradł serce licealistów i nie chcą słyszeć o innym pilocie :). Wycieczka przygotowana z największą starannością - cena rewelacyjna jak na wycieczkę zagraniczną. Czekamy n...

Przeczytaj więcej
Marta Kapica
Marta Kapica
Rating: 5

Ewa Habrzyk

Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora "SENIOREK" w Skawinie, bardzo dziękuje za zorganizowanie dla nas wycieczki do Warszawy w dniach 24-26.04.2023r Wycieczka była bardzo ciekawa, intensywna, ale daliśmy radę. Zobaczyliśmy całą Warszawę w pigułce. Podziękowania dla pani Anety- pilotk...

Przeczytaj więcej
Ewa Habrzyk
Ewa Habrzyk
Rating: 5

Podobne wyjazdy

Sprawdź równieź inne, podobne wyjazdy

Najlepsze włoskie wczasy! Rimini - Wycieczka Włochy

13.07.2024 - 21.07.2024

(9 dni)
Nowość! Oferta limitowana!

Najlepsze włoskie wczasy! Rimini

Wypocznij w naszym hotelu z basenem i prywatną plażą w cenie!

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

13.07.2024 - 21.07.2024
19.07.2024 - 27.07.2024
25.07.2024 - 02.08.2024

Moje wielkie greckie wakacje - Wycieczka Grecja

11.07.2024 - 20.07.2024

(10 dni)
Nowość!

Moje wielkie greckie wakacje

Wczasy na piaszczystych plażach Parali

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

11.07.2024 - 20.07.2024

Sycylia – Hit Wakacji! - Wycieczka Włochy

28.07.2024 - 09.08.2024

(13 dni)
Nowość! Wakacje 2024!

Sycylia – Hit Wakacji!

Sycylijskie dolce far niente: Rejs, Wino i Wulkan!

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

28.07.2024 - 09.08.2024

Niespodzianki bałkańskiego raju - Wycieczka Albania

16.08.2024 - 25.08.2024

(10 dni)
Nowość! Wakacje 2024!

Niespodzianki bałkańskiego raju

Zwiedzaj Bałkany i wypocznij w Albanii

Data wycieczki

Wszystkie terminy:

16.08.2024 - 25.08.2024