Pod słońcem Toskanii – magiczne miejsca i chwile

Cena już od: 1490 zł/os

Program wyjazdu

Zakwaterowanie

Świadczenia

Galeria zdjęć

Rezerwacja

symbol oferty

ITJT

Toskania jest wyjątkowo popularnym miejscem we Włoszech, bardzo chętnie wybieranym przez turystów. Ta historyczna kraina położona w środkowej części Italii, z dostępem do łańcucha górskiego Apenin oraz dwóch mórz: Liguryjskiego i Tyrreńskiego, zachwyca różnorodnością przyrodniczą i kulturową. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Toskania ma bowiem wiele twarzy, które można poznać, wybierając się w luksusową podróż do jednego z miasteczek.

Program ramowy

1 dzień

Wyjazd autokarem w kierunku Włoch według rozkładu jazdy. Przejazd przez terytorium Czech i Austrii.
Czas przejazdu około 12 godzin od granicy w Gorzyczkach. Przyjazd do hotelu min.** w okolicach Padwy, zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień

Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie. Przjeazd do Arezzo, spotkanie z przewodnikiem i spacer po miasteczku. Położone w połowie drogi między Florencją a Perugią Arezzo to miasto, któremu udało się nie zaprzedać swojej duszy turystyce. Chociaż pełno w nim zabytków, w tym niedocenianym mieście nie spotkamy tłumów turystów. Dzisiaj to jedno z najbogatszych miast Toskanii, o czym świadczy ilość działających tam jubilerów, złotników i sklepów z antykami. Jego pochyły główny plac przyciąga spacerowiczów i różne uroczystości, podobnie jak sąsiednia Corso Italia. Jeśli chodzi o kulturę, to miasto należy do Piero della Francesca, artysty, który tutaj pozostawił po sobie największy ślad. W północnej części Arezzo znajdziemy wiele skupionych obok siebie średniowiecznych zabytków, w tym Duomo, którą otaczają mury obronne XVI-wiecznej Fortezza, obecnie przekształcone w pełen ładnych widoków park. Przejazd do Cortony, gdzie uczestnicy będą mogli się poczuć jak bohaterowie kultowego filmu „Pod słońcem Toskanii”. przyciąga swoim imponującym krajobrazem, wspaniałymi widokami i średniowieczną atmosferą. Usytuowana niedaleko granicy z Umbrią, 30 km na południe od Arezzo, stanowi jedno z najbardziej urokliwych, położonych na wzgórzach miast Toskanii. Została ona założona przez Etrusków i skolonizowana przez Rzymian, a następnie, po jej sprzedaży w ręce Florentyńczyków w 1409 roku, rozkwitła pod rządami Wielkiego Księstwa Toskanii. Majestatycznie wznosząca się na grani Monte San’Egidio Cortona góruje nad Val di Chianą, a prowadząca do niej droga wije się przez tarasowe gaje oliwne i winnice, tuż obok willi, gospodarstw i klasztorów. Przejazd do hotelu min.*** w okolicach Chianchano Terme, zakwaterowanie i obiadokolacja.

3 dzień

Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie. Przejazd do Miejscowości Montepulciano – spacer z przewodnikiem po miasteczku. Jego urok bierze się z łagodnej mieszanki renesansowych pałaców i nastrojowych winiarni, w których można popijać Vino Nobile di Montepulciano. Podobnie jak wszystkie typowe miasta w Toskanii zostało wybudowane w ludzkiej skali, czyli przystosowano je do spacerów i relaksu w renesansowej scenerii, której elementy znajdziesz wszędzie. Montepulciano, patrząc pod kątem architektonicznym, jest „perłą Cinquecento” ukształtowaną przez renesans. Miasto jest arcydziełem Antonio da Sangallo. Montepulciano jest jednak spokojnym miastem, w którym można poczuć prawdziwy toskański styl życia. Wspólna wiyzta w winarni i degustacja wina. Przejazd do Pienzy, spacer z przewodnikiem po mieście, które jest wykwintnym, renesansowym „domkiem dla lalek”, na jej nieszczęście niemal zbyt idealnym. Popularność Pienzy znacząco wzrosła dzięki wyróżnieniu przez UNESCO i dogodnym warunkom do stworzenia planu filmowego. Mówiąc wprost, turyści przybywają do miasta prawie równie często ze względu na szeroki wybór serów pecorino, co z powodu renesansowej architektury. W 1405 roku urodził się tu papież Pius II. Upoważnił on Bernardo Rosselliniego do odbudowania rodzinnej wioski jako wzór renesansowego miasta. W rezultacie powstało coś, co miejscowi nazywają „a città d’autore” – miasto zainspirowane jedną wizją. Po spacerze wokół murów obronnych Pienzy w poszukiwaniu wspaniałych widoków Monte Amiaty i Val d’Orcii, niewielu może się oprzeć odpoczynkowi połączonemu z lunchem w uroczej karczmie. Spodziewaj się, że w menu znajdziesz sery pecorino z owczego mleka. Okolice Pienzy z kasztanowcami otaczającymi miasto, cyprysami, gajami oliwnymi, makami i polami słoneczników są równie piękne jak samo miasto. Po drodze zobaczymy drogę Galdiatora. Droga Gladiatora w Toskanii – kto by pomyślał, że kawałek polnej drogi, przy której stoi kilka charakterystycznych cyprysów, zrobi taką karierę wśród turystów odwiedzających Toskanię? Magia filmu „Gladiator”, Ridleya Scotta z Russellem Crowe w roli głównej i niezapomnianą muzyką Hansa Zimmera zrobiła swoje. Umierający gladiator, Maximus Decimus Meridus, „przenosi się” w ostatnich chwilach życia do domu. Tam widzi żonę i synka, których wcześniej zamordowano na rozkaz Kommodusa, syna Marka Aureliusza.  Przyjazd do hotelu min.** w okolicach Paganico, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień

Śniadanie w hotelowej restauracji. Przejazd do Bagno Vignoni, które jest  malowniczo położone w zielonej Dolinie Val d’ Orcia miasteczko z zachowanymi w idealnej formie, średniowiecznymi, kamiennymi budowlami oraz elementami architektury drogowej zachwyca swoim niepowtarzalnym urokiem oraz bogactwem naturalnym, które doceniane było już przez średniowiecznych mieszkańców oraz pielgrzymów. Miasteczko Bagno Vignoni znajduje się na szlaku pielgrzymów drogą Franków (Via Francingera), którzy w trudach wędrówki do Rzymu chętnie korzystali z największego dobrodziejstwa miasteczka – wód geotermalnych. Darmowe termy w Toskanii, położone w charakterystycznym dla Bagno Vignoni miejscu, to znak rozpoznawczy miasteczka, który przyniósł mu sławę. Spacer z przewodnikiem po Montalcino. Dla przyjezdnych ten mały toskański bastion jest zdefiniowany przez renomowane wino Brunello de Montalcino. Z daleka Montalcino wygląda jak średniowieczny obraz sieneński – tak mało się tu zmieniło, odkąd miasto w pełni rozkwitło. Montalcino skąpane jest w rudobrunatnym blasku zachodu słońca, ale zmienia się to w zależności od pory roku. Wiosną okoliczne wsie stają się limonkowe, ale żółty rzepak, maki, słoneczniki i winogrona dodają później różnorodnych odcieni. Dla wielu osób Montalcino jest najbardziej sieneńskim miastem w prowincji, a mieszkańcy traktowani są z szczególnym szacunkiem. Jego dzieje są całą sieneńską historią w pigułce. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie. Przejazd do portu w Piombino, przeprawa promowa na Elbę do miejscowośći Portoferraio. Do stolicy dobiajają wszystkie promy. Potężne mury obronne wyspy, zbudowane w obronie przed piratami, są widoczne z daleka: Fort Medice, Fort Focardo, Fort Stella, bastion Linguella. Portoferraio to jednocześnie miasto schodów i stromych uliczek, z których rozpościera się piękny widok na morze. Zwiedzanie miasteczka: spacer po starym mieście, w trakcie którego zobaczymy fortyfikacje, Teatr Miejski i zwiedzimy rezydencję Napoleona Palazzio dei Mulini. Czas wolny, możliwość krótkiego plażowania. Wspólna obiadokolacja w jednej z loklanych tratorii. Powrót promem do Piombino i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień

Przyjazd w godzinach popołudniowych do Polski.

Zakwaterowanie

hotele min.**/*** według opisu programu

Z

Świadczenia

Cena zawiera:

Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w system audio – video, klimatyzację, mini – bar, toaletę, Opiekę pilota wycieczki podczas trwania całego wyjazdu, 4x nocleg w hotelach **/*** w pokojach 2, 3, 4 z pełnym węzłem sanitarnym, 4x śniadanie w hotelowej restauracji, 4x obiadokolację w hotelowej restauracji, 1x obiadokolacja na Elbie, Zestaw słuchawek Tour Guide, Ubezpieczenie NNW + KL.

Cena nie zawiera:

Cena nie zawiera: Taksy turystycznej, płatnej na miejscu w hotelu, – ok.  1.5 eur/os/dzień, napoi do kolacji, wydatków własnych oraz rzeczy nie zawartych w „cena zawiera”

Obowiązkowa opłata w wysokości 130 eur/os przeznaczonej na: bilet na przeprawę promową, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast, opłaty lokalne oraz miejscowych przewodników (kwota nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi).

Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 130 euro na bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdówki do miast oraz miejscowych przewodników. Opłata zbierana będzie przez Pilota przed rozpoczęciem objazdu. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. Pilot rozlicza się ze wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Organizator wyjazdu:

Galeria zdjęć

Sprawdź dostępne terminy

Nasz Świat kręci się wokół Twojej podróży!
Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, doradzamy, podróżujemy, poznajemy i oprowadzamy! Każda propozycja wyjazdu jest zawsze starannie przez nas przygotowana i sprawdzona. 

U

Inni oglądali również

24.09 - 25.09.2022

Cena już od: 389 zł/os

29.10 - 30.10.2022

Cena już od: 249 zł/os

08.10.2022

Cena już od: 189 zł/os

30.09.2022 - 09.10.2022

Cena już od: 2470 zł/os

22.10.2022 - 28.10.2022

Cena już od: 1885 zł/os

26.11-27.11.2022

Cena już od: 199 zł/os

17.12 - 18.12.2022

Cena już od: 199 zł/os

03-04.12.2022

Cena już od: 199 zł/os

10.12.2022

Cena już od: 179 zł/os