fbpx
pyszne-oliwki-w-malowniczej-galezi-gaju-oliwnego-z-owocami-oliwek-na-drzewie-generative-ai
Montepulciano
dreamy-landscape-tuscany
Red wine grapes growing in a vineyard
pisa-italy-august-29-2012-pisa-leaning-tower-and-cathedra-and-tourists-l-in-italy-in-summertime
Tuscany countryside, Montepulciano, Italy
florence-or-firenze-sunset-aerial-cityscapetuscany-italy
previous arrow
next arrow

Jesienna Toskania

Wyprawa na młode wino i świeżą oliwę

2290 zł/os.

cena od osoby

Informacje podstawowe

Program wyjazdu

Zakwaterowanie

Świadczenia

Rozkład jazdy

Dodatkowe informacje

Przybędziemy do serca Toskanii na młode wino i świeżą oliwę, tak jak sami zrobiliśmy to ponad 10 lat temu. Pokażemy Wam kręte uliczki toskańskich miasteczek, zabierzemy na najlepszą kawę i poczęstujemy dużą ilością wina. Program, który przedstawiamy jest esencją piękna klimatu i smaku, którym zachwyca Toskania. Podczas wyjazdu spróbujecie lokalnej kuchni u naszych znajomych, gdzie poczujecie rodzinną i domową atmosferę Włochów!

Program wyjazdu

1

dzień

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez terytorium Czech, Austrii do Włoch. Podczas drogi, czas umili Państwu nasza załoga pokładowa, w której oprócz kierowców znajduje się pilot wycieczki. Już podczas trwania przejazdu przekaże Państwu ciekawe informacje na temat trasy oraz mijanych miejsc. Nie zabraknie również wspólnych gier czy filmów. Na pokładzie naszego autokaru dostępny będzie również bogato wyposażony mini–bar, w który znajdą Państwo ciepłe i zimne napoje oraz przekąski.

2

dzień

Przerwa na poranną toaletę i śniadanie we własnym zakresie. Przejazd do Arezzo, spotkanie z przewodnikiem i spacer po miasteczku. Położone w połowie drogi między Florencją a Perugią Arezzo to miasto, któremu udało się nie zaprzedać swojej duszy turystyce. Chociaż pełno w nim zabytków, w tym niedocenianym mieście nie spotkamy tłumów turystów. Dzisiaj to jedno z najbogatszych miast Toskanii, o czym świadczy ilość działających tam jubilerów, złotników i sklepów z antykami. Jego pochyły główny plac przyciąga spacerowiczów i różne uroczystości, podobnie jak sąsiednia Corso Italia. Jeśli chodzi o kulturę, to miasto należy do Piero della Francesca, artysty, który tutaj pozostawił po sobie największy ślad. W północnej części Arezzo znajdziemy wiele skupionych obok siebie średniowiecznych zabytków, w tym Duomo, którą otaczają mury obronne XVI-wiecznej Fortezza, obecnie przekształcone w pełen ładnych widoków park. Przejazd do Cortony, gdzie uczestnicy będą mogli się poczuć jak bohaterowie kultowego filmu „Pod słońcem Toskanii”.  Miasteczko przyciąga swoim imponującym krajobrazem, wspaniałymi widokami i średniowieczną atmosferą. Usytuowana niedaleko granicy z Umbrią, 30 km na południe od Arezzo, stanowi jedno z najbardziej urokliwych, położonych na wzgórzach miast Toskanii. Cortona została założona przez Etrusków i skolonizowana przez Rzymian, a następnie, po jej sprzedaży w ręce Florentyńczyków w 1409 roku, rozkwitła pod rządami Wielkiego Księstwa Toskanii. Majestatycznie wznosząca się na grani Monte San’Egidio Cortona góruje nad Val di Chianą, a prowadząca do niej droga wije się przez tarasowe gaje oliwne i winnice, tuż obok willi, gospodarstw i klasztorów. Na koniec dnia przejazd do Tenimenti d’Alessandro to ekskluzywna oaza na wzgórzach Toskanii, wyjątkowe przeżycie dla miłośników piękna i natury. Tutaj spędzisz chwile relaksu w naszej starożytnej Willi-Farmie. Trasa rozpoczyna się od wizyty w piwnicy, po której następuje degustacja 4 win (2 wina bazowe do wyboru, Fontarca i Bosco) wraz z wędlinami, lokalnymi serami z toskańskim chlebem i smakiem naszego miodu.

Przejazd do hotelu min.*** w Chianciano Terme, zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

3

dzień

Śniadanie w hotelowej restauracji. Przejazd do Miejscowości Montepulciano - spacer z przewodnikiem po miasteczku. Jego urok bierze się z łagodnej mieszanki renesansowych pałaców i nastrojowych winiarni, w których można popijać Vino Nobile di Montepulciano. Podobnie jak wszystkie typowe miasta w Toskanii zostało wybudowane w ludzkiej skali, czyli przystosowano je do spacerów i relaksu w renesansowej scenerii, której elementy znajdziesz wszędzie. Montepulciano, patrząc pod kątem architektonicznym, jest „Perłą Cinquecento” ukształtowaną przez renesans. Miasto jest arcydziełem Antonio da Sangallo. Montepulciano jest jednak spokojnym miastem, w którym można poczuć prawdziwy toskański styl życia. Wspólna wizyta w winiarni i degustacja wina. Przejazd do Pienzy, spacer z przewodnikiem po mieście, które jest wykwintnym, renesansowym „domkiem dla lalek”, na jej nieszczęście niemal zbyt idealnym. Popularność Pienzy znacząco wzrosła dzięki wyróżnieniu przez UNESCO i dogodnym warunkom do stworzenia planu filmowego. Mówiąc wprost, turyści przybywają do miasta prawie równie często ze względu na szeroki wybór serów pecorino, co z powodu renesansowej architektury. W 1405 roku urodził się tu papież Pius II. Upoważnił on Bernardo Rosselliniego do odbudowania rodzinnej wioski jako wzór renesansowego miasta. W rezultacie powstało coś, co miejscowi nazywają „a città d’autore” – miasto zainspirowane jedną wizją. Po spacerze wokół murów obronnych Pienzy w poszukiwaniu wspaniałych widoków Monte Amiaty i Val d’Orcii, niewielu może się oprzeć odpoczynkowi połączonemu z lunchem w uroczej karczmie. Spodziewaj się, że w menu znajdziesz sery pecorino z owczego mleka. Okolice Pienzy z kasztanowcami otaczającymi miasto, cyprysami, gajami oliwnymi, makami i polami słoneczników są równie piękne jak samo miasto. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Nocleg.

4

dzień

Śniadanie w hotelowej restauracji i wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem w Sienie. To położone w centrum Toskanii pięknie zachowane średniowieczne miasto, aczkolwiek małe — szczególnie jak na swoją historię i dawne znaczenie w regionie. Miasto jest mniej więcej wielkości historycznego centrum Florencji. Może przez tą bardziej ludzką skalę współcześnie wydaje się tak sympatyczne. Uczestnicy zobaczą między innymi: Katedrę (z zewnątrz), Per Corso, Pierwszy Bank, Palio di Siena, Piazza Duomo, Wieża Obżarstwa (z zewnątrz).  Przejazd do Volterry i spacer po miasteczku z przewodnikiem. Na wzgórzu pomiędzy dolinami Cecina i Era w zachodniej Toskanii, otoczona starymi murami Volterra o etruskich korzeniach szczyci się wspaniałą i doskonale zachowaną zabudową średniowieczną, z licznymi pałacami i wieżami. Stare, brukowane ulice i wspaniałe widoki roztaczające się dookoła to tylko nieliczne z atrakcji, dla których warto zobaczyć to miasto, mniej znane, a bardziej autentyczne od sąsiedniego San Gimignano. Przyjazd wieczorem do hotelu San Lorenzo e Santa Caterina*** w Pesci , zakwaterowanie i przy dobrej pogodzie obiadokolacja w ogrodzie. Nocleg.

5

dzień

Po śniadaniu przejazd do Pizy. Zwiedzanie „Pola Cudów” z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą. Następnie przejazd do Luki, przepięknej miejscowości z charakterystycznymi murami okalającymi stare miasto, gdzie mieszkał i tworzył Giacommo Puccini. Następnie przejazd i zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskini w Europie. Toskańska uczta w gospodarstwie agroturystycznym. To tutaj uczestnicy będą mogli poczuć rodzinną atmosferę podczas kolacji. Usiądziemy przy jednym wspólnym stole i wzniesiemy niejeden toast dobrym winem. Podczas kolacji na uczestników czeka bogate menu: przystawki (sery, wędliny, własnej produkcji oliwki, własnej produkcji oliwa, crostini z musem z wątróbki oraz bruschetta z pomidorami), makaron z „owocami lasu”, toskański grill oraz deser. Do każdego dania gospodarze podawać będą inne wina, aby jeszcze lepiej dopełnić smak potraw. Nie zabraknie również wspólnej zabawy przy muzyce. Powrót do hotelu. Nocleg.

6

dzień

Śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterowanie. Spacer z przewodnikiem we Florencji – stolicy regionu Toskania i prowincji Florencja. Otoczona wzgórzami, leży nad rzeką Arno, która przepływa przez miasto, historyczne centrum jest na prawym jej brzegu. Florencja była ważnym miejscem w historii regionu, Włoch, a również i świata. Szczególnie jej znaczenie w sferze nauki i sztuki w okresie renesansu jest nie do przecenienia. Podczas zwiedzania uczestnicy zobaczą: Kościół Santa Croce, Ponte Vecchio, Palazzo Vecchio (z zewnątrz), Galerie Uffizi (z zewnątrz), Bazylikę Santa Maria dei Fiori (wejście do bazyliki uzależnione od długości kolejki), Baptysterium (z zewnątrz). Czas wolny na zakup pamiątek, obiad. Popołudniem wyjazd w kierunku Polski.

7

dzień

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

7

Zakwaterowanie

Hotel San Lorenzo e Santa Caterina***

Położenie

spokojne, w otoczeniu zieleni, przy strumieniu. Do centrum ok. 3 km. Termy Montecatini ok. 8 km. Lucca ok. 20 km.

Pokoje

ładnie urządzone w toskańskim stylu: prysznic, WC, suszarka, telefon, TV sat. klimatyzacja.

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje). Śniadanie w formie wzmocnionego włoskiego bufetu w hotelu. Włoskie śniadanie w hotelu różni się znacznie od typowych polskich śniadań. Warto zaznaczyć, że włoskie śniadanie jest raczej skromne w porównaniu z bogatszymi śniadaniami spotykanymi w niektórych innych krajach. To czas, kiedy Włosi raczej delektują się kawą i lekkimi przekąskami, niż jedzą pełne posiłki. Na stole znajdziemy produkty takie jak: rogalik (corrnetto); ciasta i pieczywo, dżem, marmoladę, mleko, płatki, sok, wodę oraz szynkę i ser. Obiadokolacja głównie serwowana.

127956173
1473267122-990-320
127955447
127956199
46059418
117888265
127952147
127957339
127957304
PlayPause
previous arrow
next arrow

Hotel Michelangelo****

Położenie

obok Parco Fucoli, 1.4 km od Art Museum of Chianciano Terme. 2.4 km od MAC Museo Archeologico Chianciano Terme.

Pokoje

urządzone w stylu toskańskim, posiadają Wi-Fi, telewizor płaskoekranowy, wanna lub prysznic, WC, suszarkę i klimatyzację.

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje). Śniadanie w formie wzmocnionego włoskiego bufetu w hotelu. Włoskie śniadanie w hotelu różni się znacznie od typowych polskich śniadań. Warto zaznaczyć, że włoskie śniadanie jest raczej skromne w porównaniu z bogatszymi śniadaniami spotykanymi w niektórych innych krajach. To czas, kiedy Włosi raczej delektują się kawą i lekkimi przekąskami, niż jedzą pełne posiłki. Na stole znajdziemy produkty takie jak: rogalik (corrnetto); ciasta i pieczywo, dżem, marmoladę, mleko, płatki, sok, wodę oraz szynkę i ser. Obiadokolacja głównie serwowana.

1091182917
1091182653
1093695162
1091183724
1091182644
1091183676
1082039107
PlayPause
previous arrow
next arrow

Sprawdź termin i zarezerwuj teraz!

7

Świadczenia

P

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy turystycznej wyposażonym w system audio-video oraz klimatyzację, mini-bar,
 • ubezpieczenie NNW + KL,
 • opiekę pilota w trakcie trwania całego wyjazdu,
 • system Tour guide ułatwiający zwiedzanie,
 • 2x nocleg w okolicach Chiancano Terme, w hotelu min. *** w pokojach 2,3 osobowych,
 • 2x nocleg w okolicach Pesci, w hotelu min. *** w pokojach 2,3 osobowych,
 • 4x śniadanie w hotelowej restauracji, wzmocnione o ser i szynkę,
 • 3x obiadokolację w hotelowej restauracji z wodą w karafce i lampką wina,
 • 1x uroczystą kolację w gospodarstwie agroturystycznym,
 • 2x wizytę w winiarni z degustacją,
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
O

Cena nie zawiera:

 • innych świadczeń nie przewidzianych w programie i „cena zawiera”,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • obligatoryjnej opłaty na przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast, parkingi
  w wysokości 190 eur/os.– płatnej pilotowi wycieczki gotówką, w dniu wyjazdu w autokarze.

Dodatkowe informacje

 • program jest ramowy i może ulec zmianie, osobą odpowiedzialną za zmiany programowe jest pilot wycieczki;  
 • podana cena jest aktualna przy min. 30 uczestnikach, w przypadku niezebrania się odpowiedniej liczby osób możemy przekalkulować cenę o czym poinformujemy Państwa do 14 dni przed rozpoczęciem wyjazdu telefonicznie lub mailowo. W takim przypadku możecie Państwo zaakceptować nową cenę lub zrezygnować z wyjazdu nie ponosząc żadnych kosztów;  
 • odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy do godziny 18.00;  
 • orientacyjne godziny wyjazdów znajdują się w rozkładzie jazdy, w karcie produktu na stronie internetowej biura podróży. Informacje dotyczące dokładnej godziny wyjazdu przekazywane są za pośrednictwem wiadomości SMS lub/oraz e-mail na adres mailowy lub/oraz numer telefonu osoby zakładającej rezerwację na maksymalnie 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej; 
 • w dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu; 
 • ALL IN travel nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki);  
 • na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 5 osobach. Autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez ALL IN. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Czernichowie lub Wrocławiu; 
 • Pilot nie oprowadza po wnętrzach – zwiedzanie ich podczas wyjazdu odbywa się tylko w czasie wolnym i na własną rękę lub gdy program wyjazdu jasno stanowi inaczej; 
 • każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych ; 
 • każdy z uczestników zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania przepisów związanych z COVID-19. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych 

Rozkład jazdy

Propozycja dla mini grup, paczki znajomych i rodzin

Nasz autokar przyjedzie po Państwa w każde miejsce z naszego rozkładu jazdy bezpłatnie. Wystarczy, aby grupa liczyła min. 10 osób i przed dokonaniem rezerwacji skontaktujecie się Państwo z naszym biurem.

Godzina wyjazduMiejscowość i adresDopłata
13:30 Kraków, Dworzec Główny, K&R ul. Pawia 3 - obok hotelu Andels 0 zł/os.
14:00 Liszki, Parking centralny w Liszkach (przy kościele) 0 zł/os.
14:30 Czernichów, Przystanek autobusowy "Czernichów Rynek", ul. Rynek 0 zł/os.
15:00 Alwernia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Mickiewicza 1 0 zł/os.
15:20 Trzebinia, Stacja Paliw ORLEN, ul. Długa 37 0 zł/os.
15:50 Katowice, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy, ul. Sądowa 5 0 zł/os.
16:20 Gliwice, Parking przy McDonald’s, obok CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 325 0 zł/os.
16:45 Żory, Centrum Przesiadkowe, stan.1, ul. Męczenników Oświęcimskich 0 zł/os.
08:00 Sanok, Dworzec Multimodalny, ul. Lipińskiego 31 180 zł/os.
08:50 Krosno, Dworzec Autobusowy, ul. Kolejowa 16 180 zł/os.
09:40 Jasło, Dworzec Autobusowy, st.1, ul. Dworcowa 38 180 zł/os.
11:00 Gorlice, Dawny dworzec kolejowy, ul. Bardiowska 4 150 zł/os.
11:30 Grybów, Przystanek autobusowy, ul. Topolowa 150 zł/os.
12:00 Nowy Sącz, Stacja paliw BP, ul. Prażmowskiego 9 100 zł/os.
12:40 Liszki, Parking centralny w Liszkach (przy kościele) 100 zł/os.
13:10 Mszana Dolna, Stacja Paliw ORLEN, ul. Krakowska 62 100 zł/os.
13:50 Myślenice, Dworzec Autobusowy, ul. Słoneczna 2 100 zł/os.
08:00 Przemyśl, Dworzec PKS, st. 4 , ul. Czarnieckiego 4 180 zł/os.
08:50 Przeworsk, Dworzec PKS, plac Fryderyka Chopina 2 180 zł/os.
09:15 Jarosław, Nowy Dworzec PKS, ul. Pruchnicka 180 zł/os.
10:00 Łańcut, Dworzec Autobusowy, ul. Sikorskiego 2 150 zł/os.
10:30 Rzeszów, Parking przy Hali Podpromie, ul. Podpromie 10 150 zł/os.
11:20 Dębica, Dworzec Autobusowy, ul. Bartosza Głowackiego 28 150 zł/os.
12:10 Tarnów, Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1 100 zł/os.
13:00 Brzesko, Dworzec Autobusowy, ul. Solskiego 14A 100 zł/os.
13:30 Bochnia, Dworzec Autobusowy, ul. Wojska Polskiego 100 zł/os.
14:00 Wieliczka, Restauracja McDonald's's, ul. Reformacka 28 60 zł/os.
05:30 Biała Podlaska, Stacja Paliw BP, ul. Brzeska 174 250 zł/os.
06:45 Siedlce, Restauracja McDonald's, ul. Siedlecka 4A 250 zł/os.
09:45 Radom, Przystanek 01 i 04 obok PKS, ul. Beliny-Prażmowskiego 200 zł/os.
10:30 Skarżysko - Kamienna, Zatoka MKS, ul. Niepodległości 180 zł/os.
11:00 Starachowice, Dworzec Zachodni PKS, ul. Nadrzeczna 180 zł/os.
11:50 Kielce, Główny Dworzec Autobusowy, ul. Czarnowska, st.1 150 zł/os.
12:30 Jędrzejów, Przystanek autobusowy, ul. Partyzantów 150 zł/os.
13:10 Miechów, Dworzec Autobusowy, ul. Podzamcze 40 100 zł/os.
13:30 Wrocław, Stacja Paliw BP, Al. Karkonoska 63 180 zł/os.
14:00 Brzeg, Dworzec Autobusowy, pl. Dworcowy 180 zł/os.
15:00 Opole, „Sindbad Port Opole”, ul. Jerzego i Ryszarda Kowalczyków 56 150 zł/os.
15:45 Strzelce Opolskie, Zatoczka dla autokarów, ul. Rynek 100 zł/os.
12:30 Wadowice, Przystanek autobusowy, ul. Fabryczna 100 zł/os.
13:00 Andrychów, Dworzec Autobusowy, ul. Krakowska 23 100 zł/os.
13:30 Kęty, Dworzec autobusowy, ul. Henryka Sienkiewicza 100 zł/os.
14:00 Bielsko Biała, Dworzec PKS, dolna płyta, ul. Warszawska 7 100 zł/os.
14:30 Czechowice Dziedzice, Stacja Paliw Shell przy DK1, ul. Węglowa 100 zł/os.
15:15 Pszczyna, Restauracja McDonald's, ul. Górnośląska 44 100 zł/os.
15:45 Tychy, Stacja Paliw ORLEN, ul. Mikołowska 2 100 zł/os.
11:00 Warszawa, Dworzec PKS W-wa Zachodnia, Al. Jerozolimskie 144 200 zł/os.
13:00 Łódź, Stacja Paliw BP, ul. Kątna 1 180 zł/os.
14:15 Radomsko, Port Radomsko, ul. Portowa 8-12 180 zł/os.
15:15 Częstochowa, Stacja Paliw BP, al. Wojska Polskiego 260 100 zł/os.
13:00 Wolbrom, Stacja Paliw ORLEN, ul. Szosa Olkuska 11 80 zł/os.
13:40 Skała, Przystanek autobusowy przy Urzędzie MiG, ul. Rynek 29 80 zł/os.
14:00 Jerzmanowice, Stacja Paliw Shell, ul. Gotkowice 84 60 zł/os.
14:20 Wielka Wieś, Sklep Lewiatan, ul. Szkolna 2 60 zł/os.
14:35 Bolechowice, Parking przy ul. Jurajskiej 291 60 zł/os.
14:50 Zabierzów, Parking przy Urzędzie Gminy, ul. Kolejowa 30 60 zł/os.
15:20 Krzeszowice, Stacja Paliw ORLEN, ul. Kościuszki 39 60 zł/os.
14:00 Olkusz, Stacja Paliw ORLEN, ul. Spółdzielcza 1 60 zł/os.
14:15 Bukowno, Stadion MOSiR, ul. Spacerowa 1 60 zł/os.
14:55 Jaworzno, Restauracja McDonald's, ul. Wojska Polskiego 2D 60 zł/os.
15:20 Mysłowice, Stacja Paliw BP, Katowicka 60 zł/os.

Zobacz inne nasze propozycje