Benvenuti al Sud! Wycieczka objazdowa po najpiękniejszych miejscach południowych Włoch

Cena już od: 2990 zł/os

Program wyjazdu

Zakwaterowanie

Świadczenia

Galeria zdjęć

Rezerwacja

symbol oferty

ITBS

Zapraszamy w podróż do Włoch. Podczas wyjazdu zobaczycie Państwo najważniejsze i zarazem najpiękniejsze miejsca we Włoszech. Będzie czas na zwiedzanie, relaks czy zadumę i modlitwę. Program został ułożony w taki sposób aby w krótkim czasie mogli Państwo komfortowo zobaczyć prawdziwą esencje półwyspu apenińskiego. Wycieczka objazdowa wygodnym autokarem.

Program ramowy

1 dzień

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd komfortowym autokarem przez terytorium Czech, Austrii do Włoch. Podczas drogi czas umili Państwu nasza załoga pokładowa, w której oprócz kierowców znajduję się pilot wycieczki. Już podczas trwania przejazdu przekaże Państwu ciekawe informacje na temat trasy oraz mijanych miejsc. Nie zabraknie również wspólnych gier czy filmów. Na pokładzie naszego autokaru dostępny będzie również bogato wyposażony mini-bar, w który znajdą Państwo ciepłe i zimne napoje oraz drobne przekąski. Przyjazd do hotelu*** w okolicach Wenecji, zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień

Śniadanie w formie wzmocnionego o szynkę i ser bufetu. Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy przepłynięcie statkiem do placu Św. Marka. Wraz z przewodnikiem zobaczymy miejsca takie jak: Kanał Grandę, Bazylika Św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto oraz udamy się spacer przez centrum historyczne, czas wolny. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Padwy: plac Prato, Bazylika Świętego Antoniego, spacer przez centrum historyczne. Przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu min.***, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Rzymu – zwiedzanie: Watykan: Plac i Bazylika Św. Piotra, Grób Papieża Św. Jana Pawła II, czas wolny. Spacer z przewodnikiem podczas, którego zobaczymy: Kwirynał, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański – schody, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, ciąg dlaszy zwiedzania Rzymu: Bazylika Św. Jana na Lateranie, Św. Schody, Bazylika Santa Maria Magiorre , Koloseum „ Łuk Konstantyna”. Piramida, Bazylika Św. Pawła za Murami , Koloseum „ Łuk Konstantyna”. Kościół Santa Maria in Cosmedin – „Usta Prawdy” , Plac Wenecki i Kapitol, Fora Cesarskie. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, zakwaterowanie w hotelu min.***, obiadokolacja.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do Pompei – zwiedzanie terenów archeologicznych z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. Przejazd i zwiedzanie Neapolu: objazd miasta autokarem, zwiedzanie Katedry (Duomo) w której przechowywany jest „Cud Św. Januarego”, spacer uliczkami Neapolu wraz z degustacją jedynej prawdziwej pizzy – „wera pizza neapolitana”.

6 dzień

Śniadanie, wyjazd do Sorrento, to kilkunastotysięczna miejscowość znajdująca się na południu Włoch. Zachwyca wyjątkowymi widokami, kolorowymi budowlami, zabytkami oraz lokalnymi przysmakami. Czas wolny na spacery oraz kompiel na jednej z najpiękniejszych plaż. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

7 dzień

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Cassino. Zwiedzanie Opactwa Św. Benedykta, Cmentarz Żołnierzy Polskich. Przejazd do hotelu min.*** w okolicach Rimini.

8 dzień

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Popołudniowy przejazd do Republiki San Marino, zwiedzanie: degustacja likierów, czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

9 dzień

Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

10 dzień

Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

Zakwaterowanie

hotele min. *** według opisu programu wyjazdu.

Z

Świadczenia

Cena zawiera:

 • transport autokarem klasy turystycznej,
 • opłaty parkingowe,
 • opiekę pilota wycieczki podczas trwania całego wyjazdu,
 • 1x zakwaterowanie w hotelu min. *** w okolicach Wenecji,
 • 1x zakwaterowanie w hotelu min. *** w okolicach Rimini,
 • 2x zakwaterowanie w hotelu min. *** w okolicach Rzymu,
 • 3x zakwaterowanie w hotelu min. *** w okolicach Neapolu,
 • 8x obiadokolacja w hotelowej restauracji,
 • 5x śniadanie w formie wzmocnionego bufetu w hotelowej restauracji,
 • ubezpieczenie NNW + KL,
 • 1x poczęstunek kawą lub herbatą w autokarze.

Cena nie zawiera:

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (opcjonalne),
 • Ubezpieczenia od Chorób przewlekłych (opjonalne),
 • ​Obowiązkowej opłaty w wysokości 160 EUR/os. – płatne pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu, przeznaczonej na opłaty wjazdowe do miast, bilety wstępu, przewodników lokalnych,
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł/os),
 • Składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł/os).

Organizator wyjazdu:

Galeria zdjęć

Sprawdź dostępne terminy

Nasz Świat kręci się wokół Twojej podróży!
Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, doradzamy, podróżujemy, poznajemy i oprowadzamy! Każda propozycja wyjazdu jest zawsze starannie przez nas przygotowana i sprawdzona. 

U

Inni oglądali również

11.10 - 16.10.2022

Cena już od: 1490 zł/os

24.09 - 25.09.2022

Cena już od: 389 zł/os

29.10 - 30.10.2022

Cena już od: 249 zł/os

08.10.2022

Cena już od: 189 zł/os

30.09.2022 - 09.10.2022

Cena już od: 2470 zł/os

22.10.2022 - 28.10.2022

Cena już od: 1885 zł/os

26.11-27.11.2022

Cena już od: 199 zł/os

17.12 - 18.12.2022

Cena już od: 199 zł/os

03-04.12.2022

Cena już od: 199 zł/os

10.12.2022

Cena już od: 179 zł/os