Pewnego razu we Włoszech!

Anzio – słynny kurort wśród Włochów i Europejczyków, położony na południu Rzymu. To miasto portowe z plażą o tej samej nazwie, która rozciąga się na 12 km wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego i podzielona jest na 6 odcinków – plaż o własnych cechach. Infrastruktura jest dobrze rozwinięta – jest wszystko, aby spędzić udaną zieloną szkołę.

Program wycieczki

1 dzień

Zbiórka, przywitanie się pilota z grupą i pakowanie bagaży. Wyjazd i przejazd tranzytowy przez terytorium Czech i Austrii w kierunku Włoch.

2 dzień

Przyjazd do nadmorskiej miejscowości Anzio, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem tyrreńskim. Korzystanie z lokalnych atrakcji oraz możliwość wyjazdu na wycieczki fakultatywne. Obiadokolacja

4 dzień

Śniadanie. Wizyta w „Wiecznym mieście”. Nie ma na świecie miasta dorównującego Rzymowi bogactwem artystycznym, historycznym, czy architektonicznym. Grupa spotka się z lokalnym przewodnikiem, który pokarze najciekawsze miejsca Rzymu oraz przekaże ciekawe fakty i informacje z historii tego miasta. Zwiedzanie uczestnicy rozpoczną pod Koloseum – najsłynniejszym amfiteatrem świata. Kolejno uczestnicy zobaczą antyczne Forum Romanum, Capitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Plac Wenecki – przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Piazza Navona – z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Bazylikę Św. Piotra wraz z Pietą Michała Anioła, grobem Św. Jana Pawła II. Ostatnie miejsca, które grupa zobaczy tego dnia to Fontanna di Trevi – słynna z kluczowej sceny filmu Dolce Vita oraz Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

5 dzień

Śniadanie. Wizyta w Gaecie jest to niewielkie miasteczko portowe położone między Rzymem a Neapolem. Znajduje się u wybrzeży Morza Tyrreńskiego i mieści się na mapie legendarnych podróży Odyseusza (m.in. Promontorio di Circeo, wyspy Ischia oraz Ponza. Niegdyś pełniła rolę willowego resortu zamożnych Rzymian. Cechuje ją bogata zabudowa średniowieczna, nie brakuje też fortec z czasów panowania Burbonów. Gaeta była bowiem historycznie mocno związana z Neapolitańczykami, echo czego widać nie tylko w architekturze, ale także w folklorystycznych obyczajach kultywowanych. Dzisiaj znajduje się w mieście morska baza NATO. Uczestnicy zobaczą piękną La Grotta del Turco, która położona nieopodal benedyktyńskiego sanktuarium Montagna Spaccata nazywanego czasem sanktuarium della Santissima Trinità. Legenda głosi, że skały przełamały się na pół w chwili śmierci Chrystusa. W jej wnętrzach znajduje się mano del Turco (odcisk dłoni), który miałby powstać w chwili nawrócenia się pewnego tureckiego marynarza. Przyjazd na Monte Cassino. Na wzgórzu grupa odwiedzi opactwo św. Benedykta, które zostało założone w roku 529 przez św. Benedykta – patrona Europy i cmentarz polskich żołnierzy walczących podczas II wojny Światowej. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

6 dzień

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem tyrreńskim. Korzystanie z lokalnych atrakcji oraz możliwość wyjazdu na wycieczki fakultatywne. Obiadokolacja.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Popołudniowa wizyta w najpiękniejszym mieście świata – Wenecji. Dosłownie na każdym rogu skrywa nie tylko piękno, ale również historię Europy i Azji. Choć czasem się o tym zapomina, Wenecja przez wiele lat była stolicą Republiki Weneckiej, potęgi handlowej średniowiecznej Europy. Zwiedzanie tego miasta uczestnicy rozpoczną od rejsu statkiem wzdłuż laguny weneckiej, skąd będą mogli podziwiać piękną panoramę wysp. Następnie grupa spotka się z przewodnikiem lokalnym i rozpocznie zwiedzanie Wenecji. Spacer po mieście rozpocznie się od Mostu Westchnień, obok kampanili – najwyższej budowli w mieście – do placu św. Marka z bazyliką. Kolejno uczestnicy zobaczą Pałac Dożów oraz urokliwe kanały weneckie podczas spaceru do Mostu Rialto – jednego z dwóch mostów kupieckich we Włoszech. Nie zabraknie też czasu na zakup weneckich masek karnawałowych. Po wizycie w Wenecji uczestnicy wyruszą w rejs powrotny do autokaru.

8 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera

 • Transport autokarem, wyposażonym w WC, DVD, klimatyzację, mini-bar,
 • 5x nocleg w hotelu min. *** w okolicach Anzio (pokoje 3,4 osobowe),
 • 5x śniadanie w hotelowej restauracji,
 • 5x obiadokolacja w hotelowej restauracji,
 • Opieka pilota / animatora podczas trwania wycieczki,
 • Opłaty wjazdowe do miast,
 • Opłaty parkingowe,
 • Usługę przewodnika lokalnego w Wenecji, Rzymie,
 • Rejs statkiem w Wenecji,
 • Opłata za słuchawki w Bazylice św. Piotra,
 • Ubezpieczenie NNW + KL,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

Cena nie zawiera

Ważne informacje

PROMOCJA: WCZEŚNIEJSZE REZERWACJE

Co zyskujesz rezerwując wcześniej?

Zarezerwuj wycieczkę szkolną do 15.10.2022 i otrzymaj pakiet benefitów. 

Gwarancję terminu

Pakiet gier i zabaw

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Lunch pakiet dla każdego

ZOBACZ NASZE ATUTY

Dlaczego warto z nami współpracować?

Profesjonalni kierowcy

Za kierownicami pojazdów w naszej flocie siedzą osoby z długoletnim stażem, odpowiedzialnie i profesjonalnie podchodzące do swojej pracy

Doświadczenie od 15 lat

Doświadczenie budowaliśmy latami i wciąż je rozwijamy, inwestując nie tylko we flotę, ale przede wszystkim w fachową kadrę.

Duża flota autokarów

Składa się z autokarów turystycznych mogących pomieścić od 30 do 89 osób, a także busów, w których możemy przewieźć od 8 do 17 osób.

Pokładowe udogodnienia

Na naszym pokładzie zanjdą Państwo system audio – video. Czas podczas podróży umili również mini-bar wyposażony w ciepł i zmine napoje oraz przekąski

Klimatyzacja, toaleta

Każdy nasz autokar wyposażony jest w sytem klimatyzacji oraz w specjalne filtry powietrza. Na pokładzie autokarów znajduję się toaleta. 

Sprawdzona kadra

Nasi piloci i animatorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Spokojna głowa

Od momentu rozpoczęcia rezerwacji aż do zakończenia
wycieczki zapewniamy ciągłą opiekę dedykowanego projekt menadżera.

Przejżyste dokumenty

Podczas tworzenia ofert stosujemy politykę przejżystości. Wszystko za co należy zapłacić znajduję się już w propozycji wyjazdu. Nie chowamy dopłat, o których dowiesz się dopiero na miejscu.

Dedykowany system płatności

Dzięki naszemu rozwiązaniu każdy z rodziców może dokonywać płatności online. Opiekun grupy otrzymuję dostęp do panelu, gdzie może kontrolować budżet wyjazdu. 

Sprawdzone miejsca

Wciąż powiększamy i rozwijamy naszą bazę noclegów i atrakcji. W naszych wcyeczkach znajdą Państwo tylko świadczenia, które zostały przez nas sprawdzone.

Co mówią o nas

nasi klienci?

Mateusz Olech

Polecam ! 100% zadowolenia wyjazd bardzo udany

Marta Święch Hajto

Polecam !!
Super organizacja🙂
fajne wycieczki 🙂
świetna firma

Danuta Filipowicz

z all in travel kazdy podrozujacy czuje sie jak vip 😉 Zauwaza wszystko i reaguja expressowo 😉 Dziekuje za super spedzony czas!
Polecam i na pewno jeszcze skorzystam 😉!

Napisz do nas! Napewno znajdziemy wolny termin

Nasz Świat kręci się wokół Twojej podróży!
Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, doradzamy, podróżujemy, poznajemy i oprowadzamy! Każda propozycja wyjazdu jest zawsze starannie przez nas przygotowana i sprawdzona. 

U

Inni oglądali również

Włoska klasyka

Francuska przygoda

Ziemia Kłodzka i Praga

Berlin + Tropical Island

Wizyta na Szlaku Piastowskim

Wizyta w Stolicy

Aktywnie na Sądecczyźnie #2

Aktywnie na Sądecczyźnie

Kopalnia Soli w Wieliczce

Jura Krakowsko-Częstochowska