Ziemia Kłodzka i Praga

Kotlina Kłodzka – kraina geograficzna w Sudetach Środkowych otoczona przez Góry Bardzkie, Wzgórza Włodzickie, Wzgórza Ścinawskie, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika i wraz z nimi tworzy krainę historyczną zwaną ziemią kłodzką. Głównym miastem jest Kłodzko. Praga – dzisiejsza Praga powstała w 1784 r. z połączenia pięciu wcześniej samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów, których początki sięgają średniowiecza: Starego Miasta, Nowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan – siedziby władców czeskich. Od 1992 r. zabytkowe centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.

Program wycieczki

1 dzień

Wyjazd w kierunku Złotego Stoku. Zwiedzanie Kopalni Złota, z najpopularniejszych atrakcji w Polsce! Na terenie dawnej kopalni powstało muzeum, dzięki czemu ten niecodzienny obiekt jest dostępny dla turystów. Poznasz tu niełatwe realia wydobywania tego cennego kruszcu, ale przy okazji świetnie się zabawisz, gdyż zwiedzanie kompleksu jest bardzo przyjazne dla dzieci i dorosłych, z dużą dawką humoru. Na trasie zwiedzania zobaczymy m.in. Chodnik Śmierci czy wodospad, do którego dojeżdża się Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Zakwaterowanie w Willi Akme w Stroniu Śląskim. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wyjazd we wczesnych godzinach rannych do Pragi. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Zobaczymy klasztor na Strahowie, Sanktuarium Loretańskie, uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenta, katedrę św. Wita z Kaplicą św. Wacława i Kryptą Królewska oraz Zamek Królewski. Przejdziemy Złotą Uliczką do wieży Daliborka i dalej na Małą Stranę, która niegdyś była samodzielnym miastem położonym u stóp Zamku na Hradczanach, z pięknym rynkiem i kościołem św. Mikołaja. Przespacerujemy się przez Most Karola – najsłynniejszy i najstarszy most na Wełtawie przez Stare Miasto do Rynku. Na rynku staromiejskim zobaczymy jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków czeskiej Pragi – zegar Orloj, ratusz, kościół św. Mikołaja, pałac Golz-Kińskych, gotycki kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa. Po przerwie na rynku, kontynuujemy zwiedzanie Traktem Królewskim, przejdziemy obok Teatru Stanowego i Karolinum – najstarszego kolegium uniwersyteckiego w Europie Środkowej. Spacer zakończymy na Nowym Mieście na Placu Wacława – handlowym i administracyjnym centrum miasta, miejscu ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich. Zobaczymy górujący nad placem gmach Muzeum Narodowego oraz konny pomnik św. Wacława. Powrót do Willi. Obiadokolacja, nocleg.

 3 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie, Przejazd do Kłodzka, gdzie zobaczymy Twierdzę Kłodzko. Część górna Twierdzy to jednak nie tylko fakty historyczne, to wejście do historii. Przewodnicy opowiedzą m.in., jak wyglądało życia żołnierzy w armii pruskiej, zaprezentują jedną z naszych armat, oprowadzą po kazamatach i bastionach. Z górujących nad miastem bastionów zobaczymy zarówno Kłodzko, jak i najwyższe szczyty pasm górskich otaczających ziemię kłodzką — Turystyczne Hrabstwo Sudetów. Przejście do Podziemnej Trasy Turystycznej miasta, składająca się z ciągu korytarzy, pochylni i komór, istny podziemny labirynt! Wyjazd w drogę powrotną do miejsca zbiórki.

Cena zawiera

 • transport busem lub autokarem klasy turystycznej,
 • opiekę pilota wycieczki podczas trwania całego wyjazdu,
 • 2x zakwaterowanie w Willi Akme,
 • 2x śniadanie,
 • 2x obiadokolacja,
 • usługę przewodnika po Pradze,
 • bilet wstępu do Złotego Stoku,
 • bilet wstępu do Twierdzy Kłodko,
 • bilet wstępu na Podziemną Trasę Turystyczną,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • ubezpieczenie NNW + KL,
 • system ułatwiający zwiedzanie – Tour Guide.

Cena nie zawiera

Ważne informacje

PROMOCJA: WCZEŚNIEJSZE REZERWACJE

Co zyskujesz rezerwując wcześniej?

Zarezerwuj wycieczkę szkolną do 15.10.2022 i otrzymaj pakiet benefitów. 

Gwarancję terminu

Pakiet gier i zabaw

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Lunch pakiet dla każdego

ZOBACZ NASZE ATUTY

Dlaczego warto z nami współpracować?

Profesjonalni kierowcy

Za kierownicami pojazdów w naszej flocie siedzą osoby z długoletnim stażem, odpowiedzialnie i profesjonalnie podchodzące do swojej pracy

Doświadczenie od 15 lat

Doświadczenie budowaliśmy latami i wciąż je rozwijamy, inwestując nie tylko we flotę, ale przede wszystkim w fachową kadrę.

Duża flota autokarów

Składa się z autokarów turystycznych mogących pomieścić od 30 do 89 osób, a także busów, w których możemy przewieźć od 8 do 17 osób.

Pokładowe udogodnienia

Na naszym pokładzie zanjdą Państwo system audio – video. Czas podczas podróży umili również mini-bar wyposażony w ciepł i zmine napoje oraz przekąski

Klimatyzacja, toaleta

Każdy nasz autokar wyposażony jest w sytem klimatyzacji oraz w specjalne filtry powietrza. Na pokładzie autokarów znajduję się toaleta. 

Sprawdzona kadra

Nasi piloci i animatorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Spokojna głowa

Od momentu rozpoczęcia rezerwacji aż do zakończenia
wycieczki zapewniamy ciągłą opiekę dedykowanego projekt menadżera.

Przejżyste dokumenty

Podczas tworzenia ofert stosujemy politykę przejżystości. Wszystko za co należy zapłacić znajduję się już w propozycji wyjazdu. Nie chowamy dopłat, o których dowiesz się dopiero na miejscu.

Dedykowany system płatności

Dzięki naszemu rozwiązaniu każdy z rodziców może dokonywać płatności online. Opiekun grupy otrzymuję dostęp do panelu, gdzie może kontrolować budżet wyjazdu. 

Sprawdzone miejsca

Wciąż powiększamy i rozwijamy naszą bazę noclegów i atrakcji. W naszych wcyeczkach znajdą Państwo tylko świadczenia, które zostały przez nas sprawdzone.

Co mówią o nas

nasi klienci?

Mateusz Olech

Polecam ! 100% zadowolenia wyjazd bardzo udany

Marta Święch Hajto

Polecam !!
Super organizacja🙂
fajne wycieczki 🙂
świetna firma

Danuta Filipowicz

z all in travel kazdy podrozujacy czuje sie jak vip 😉 Zauwaza wszystko i reaguja expressowo 😉 Dziekuje za super spedzony czas!
Polecam i na pewno jeszcze skorzystam 😉!

Napisz do nas! Napewno znajdziemy wolny termin

Nasz Świat kręci się wokół Twojej podróży!
Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, doradzamy, podróżujemy, poznajemy i oprowadzamy! Każda propozycja wyjazdu jest zawsze starannie przez nas przygotowana i sprawdzona. 

U

Inni oglądali również

Pewnego razu we Włoszech!

Włoska klasyka

Francuska przygoda

Berlin + Tropical Island

Wizyta na Szlaku Piastowskim

Wizyta w Stolicy

Aktywnie na Sądecczyźnie #2

Aktywnie na Sądecczyźnie

Kopalnia Soli w Wieliczce

Jura Krakowsko-Częstochowska