Wizyta na Szlaku Piastowskim

Szlak Piastowski to najstarsza trasa turystyczna w Polsce przebiegająca przez dwa historyczne województwa – kujawsko-pomorskie i wielkopolskie. Jest to jeden z najciekawszych projektów turystycznych w Polsce. Dużą popularność Szlak Piastowski zyskał w 1966 roku, gdy obchodzono 1000-lecie chrztu Polski. Zaczęto odnawiać zabytki, przystosowywać turystykę do ruchu turystycznego od Poznania po Gniezno. Kilka lat temu utworzono specjalną organizację, której celem jest promocja szlaku w Polsce i na świecie.

Program wycieczki

1 dzień

Zbiórka w umówionym miejscu. Przyjazd do Torunia miasta leżącego nad Wisłą i Drwęcą będącego ważnym centrum kulturalnym, gospodarczym i turystycznym kujaw. Toruń posiada wiele zabytków, ale na pewno warte uwagi jest zabudowanie średniowiecznej starówki, które wpisane jest na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Toruń kojarzony jest również z dwoma najważniejszymi symbolami: Mikołajem Kopernikiem oraz toruńskimi piernikami. Zwiedzanie starówki z przewodnikiem miejskim, spacer po najważniejszych uliczkach i wizyta w najpopularniejszych zakątkach Torunia. Na koniec zwiedzania czas na zakup pamiątek. Wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika – zwiedzanie bez przewodnika. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Przystani Weneckiej. Jest to kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy zlokalizowany w miejscowości Wenecja (powiat żniński), na półwyspie jeziora weneckiego. Obiekt zlokalizowany jest w samym sercu Pałuk- regionie pełnym urokliwych miejsc, słynnych zabytków oraz niezliczonej ilości atrakcji turystycznych. Tylko 6 km dzieli nas od Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, 3 km od Muzeum Kolejki Wąskotorowej i zaledwie kilka kroków od peronu „żnińskiej ciuchci”.

2 dzień

Śniadanie w ośrodku. W towarzystwie przewodnika zwiedzanie Gniezna, czyli byłej, pierwszej stolicy Polski. W programie zwiedzania m.in.: klasycystyczna Rezydencja metropolitów gnieźnieńskich i prymasów, Bazylika Prymasowska Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha (archikatedralna), Stare Miasto z XVI w., kanonie na Wzgórzu Lecha fundacji prymasa Potockiego z lat 30. XVIII w., Brama Gnieznieńska, Pomnik Bolesława Chrobreg. Zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Na wystawie, składającej się z ponad 500 eksponatów, zobaczyć można m.in. rekonstrukcję drewnianego wału grodu w Gnieźnie z lat 40. X w., detale architektoniczne z XI-wiecznej katedry gnieźnieńskiej, zabytki archeologiczne dotyczące wierzeń i życia codziennego w czasach pierwszych Piastów pochodzące z Gniezna i okolic, regalia królewskie, księgi, dokumenty, pieczęcie i bulle, elementy wyposażenia średniowiecznych wojów, insygnia władzy biskupiej. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Rekonstruowane i konserwowane przez lata miejsce zyskało niepowtarzalny klimat, dzięki czemu przyciąga co roku rzesze turystów. Uzupełnieniem wystawy jest przedstawiona na osi czasu genealogia dynastii Piastów i znaczących faktów z historii okresu ich panowania
ok. 18:30 Powrót do ośrodka i obiadokolacja

3 dzień

08:00 Śniadanie i wykwaterowanie.
10:00 – 12:00 Zwiedzanie Poznania w formie gry miejskiej. To interaktywna lekcja o Powstaniu Wielkopolskim. Uczestnicy wcielą się w rolę powstańców i pod czujnym okiem dowódcy wyruszą w miasto, aby zdobyć strategiczne dla powodzenia powstania punkty. Aby zwyciężyć, liczą się: dobre, strategiczne planowanie, doskonała gra zespołowa oraz sprawna komunikacja. Klimat powstania spotęgują mundury, wyposażenie i wojskowe gadżety.
12:00 Pokaz Poznańskich Koziołków.
12:15 -13:00 Czas na zakup pamiątek. Polecamy spróbować lokalnego przysmaku – Rogala Świętomarcińskiego.
13:00 – 15:00 Zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu

Cena zawiera

  • Transport autokarem klasy turystycznej,
  • Opłaty parkingowe,
  • Opiekę pilota wycieczki podczas trwania całej wycieczki,
  • Zakwaterowanie w Przystani Weneckiej, pokoje 3, 4, 5 osobowe,
  • Przewodnika lokalnego po Toruniu, Gnieźnie i Poznaniu,
  • Bilety wstępu do dostępnych obiektów,
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera

Ubezpieczenia NNW i kosztów rezygnacji (opcjonalne).

Ważne informacje

PROMOCJA: WCZEŚNIEJSZE REZERWACJE

Co zyskujesz rezerwując wcześniej?

Zarezerwuj wycieczkę szkolną do 15.10.2022 i otrzymaj pakiet benefitów. 

Gwarancję terminu

Pakiet gier i zabaw

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Lunch pakiet dla każdego

ZOBACZ NASZE ATUTY

Dlaczego warto z nami współpracować?

Profesjonalni kierowcy

Za kierownicami pojazdów w naszej flocie siedzą osoby z długoletnim stażem, odpowiedzialnie i profesjonalnie podchodzące do swojej pracy

Doświadczenie od 15 lat

Doświadczenie budowaliśmy latami i wciąż je rozwijamy, inwestując nie tylko we flotę, ale przede wszystkim w fachową kadrę.

Duża flota autokarów

Składa się z autokarów turystycznych mogących pomieścić od 30 do 89 osób, a także busów, w których możemy przewieźć od 8 do 17 osób.

Pokładowe udogodnienia

Na naszym pokładzie zanjdą Państwo system audio – video. Czas podczas podróży umili również mini-bar wyposażony w ciepł i zmine napoje oraz przekąski

Klimatyzacja, toaleta

Każdy nasz autokar wyposażony jest w sytem klimatyzacji oraz w specjalne filtry powietrza. Na pokładzie autokarów znajduję się toaleta. 

Sprawdzona kadra

Nasi piloci i animatorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Spokojna głowa

Od momentu rozpoczęcia rezerwacji aż do zakończenia
wycieczki zapewniamy ciągłą opiekę dedykowanego projekt menadżera.

Przejżyste dokumenty

Podczas tworzenia ofert stosujemy politykę przejżystości. Wszystko za co należy zapłacić znajduję się już w propozycji wyjazdu. Nie chowamy dopłat, o których dowiesz się dopiero na miejscu.

Dedykowany system płatności

Dzięki naszemu rozwiązaniu każdy z rodziców może dokonywać płatności online. Opiekun grupy otrzymuję dostęp do panelu, gdzie może kontrolować budżet wyjazdu. 

Sprawdzone miejsca

Wciąż powiększamy i rozwijamy naszą bazę noclegów i atrakcji. W naszych wcyeczkach znajdą Państwo tylko świadczenia, które zostały przez nas sprawdzone.

Co mówią o nas

nasi klienci?

Mateusz Olech

Polecam ! 100% zadowolenia wyjazd bardzo udany

Marta Święch Hajto

Polecam !!
Super organizacja🙂
fajne wycieczki 🙂
świetna firma

Danuta Filipowicz

z all in travel kazdy podrozujacy czuje sie jak vip 😉 Zauwaza wszystko i reaguja expressowo 😉 Dziekuje za super spedzony czas!
Polecam i na pewno jeszcze skorzystam 😉!

Napisz do nas! Napewno znajdziemy wolny termin

Nasz Świat kręci się wokół Twojej podróży!
Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, doradzamy, podróżujemy, poznajemy i oprowadzamy! Każda propozycja wyjazdu jest zawsze starannie przez nas przygotowana i sprawdzona. 

U

Inni oglądali również

Pewnego razu we Włoszech!

Włoska klasyka

Francuska przygoda

Ziemia Kłodzka i Praga

Berlin + Tropical Island

Wizyta w Stolicy

Aktywnie na Sądecczyźnie #2

Aktywnie na Sądecczyźnie

Kopalnia Soli w Wieliczce

Jura Krakowsko-Częstochowska